Standing at Haras de Bonneval

Stallion fee 2024: €60,000

Size: 16.1 hh (1m65)

CONTACT

Georges Rimaud

Tel.: +33 2 31 48 18 60
Your message
Name Dam Dam’s sire
ZAGREY (2019) h. Gr.I winner GREY ANATOMY SLICKLY
  • 1st Grosser Preis Von Baden GR I (2023)
  • 2nd Grand Prix de Saint-Cloud GR I (2023)
  • 3rd Dubai Sheema Classic GR I (2023)
  • 2nd Prix Eugene Adam GR II (2022)
  • 2nd Dubai Millennium Stakes GR III (2023)
  • 1st Grand Prix du Nord LR (2022)
  • 1st Prix Sauternes's Cup - 166eme Derby du Midi LR (2022)
  • 1st Prix de la Tortiere (2022)
  • 1st Prix du Petit Saint-Jean (2021)
  • 2nd Prix des Halles de Craon (2021)
  • 3rd Prix des Trois Roses d'Argent (2021)
LA PARISIENNE (2019) f. Gr.I placed SKYSWEEPER HURRICANE RUN
  • 2nd Prix de Diane GR I (2022)
  • 3rd Prix Vermeille GR I (2022)
  • 1st Prix Durban (2022)
  • 1st Prix du Grand Chesnay (2021)
  • 2nd Prix de la Seine LR (2022)
TIMES SQUARE (2019) f. Gr.I placed SEE YOU ALWAYS SIYOUNI
  • 2nd Prix Marcel Boussac GR I (2021)
  • 3rd Emirates Poule d'Essai des Pouliches GR I (2022)
  • 1st Prix de Saint-Cyr LR (2022)
  • 1st Prix de la Reine Mathilde (2021)
  • 2nd Prix Prince Mab (2021)
  • 3rd Critérium du Fonds Européen de l'Elevage LR (2021)
CROWN PRINCESSE (2020) f. Gr.I placed LOVEMEDO ZAFEEN
  • 3rd Prix Saint-Alary GR I (2023)
  • 4th Ribblesdale Stakes GR II (2023)
  • 1st Prix Cleopatre GR III (2023)
  • 1st Prix Talweg (2023)
  • 2nd Prix du Château de la Reine Blance (2023)
PURPLEPAY (2019) f. Gr.I placed PIEDRA LAWMAN
  • 3rd Critérium International GR I (2021)
  • 1st Prix de Sandringham GR II (2022)
  • 1st Criterium Arqana (2021)
  • 1st Prix All Is Vanity (2021)
  • 1st Prix de Bellerive-sur-Allier (2021)
  • 2nd Prix de Sevigne (2021)
  • 2nd Prix des Cyclamens (2021)
  • 3rd Prix de Fos Sur Mer (2021)
  • 4th Prix des Colombes (2021)
  • 2nd Dick Hern Stakes LR (2023)
  • 3rd Pipalong Stakes LR (2023)
  • 4th Guisborough Stakes LR (2023)
STRAIGHT (2020) h. Gr.I placed SEDUCTIVE HENRYTHENAVIGATOR
  • 3rd Grosser Preis Von Baden GR I (2023)
  • 1st Union-Rennen GR II (2023)
  • 3rd Japan Racing Association Derby Trial GR III (2023)
SAGANTI (2021) c. Gr.I placed SAGHANIYA ROCK OF GIBRALTAR
  • 4th Critérium International GR I (2023)
  • 2nd Prix Thomas Bryon GR III (2023)
  • 1st Prix de l'Avesnois (2023)
  • 2nd Prix du Fosse-la-Coque (2023)
PARNAC (2019) f. Gr.II winner PASSING BURG SAGEBURG
  • 1st Flower Bowl Stakes GR II (2023)
  • 3rd Robert G. Dick Memorial Stakes GR III (2023)
  • 1st Grosser Preis der Mehl-Mülhens-Stiftung LR (2021)
  • 1st Berberis-Rennen (2021)
BAIYKARA (2019) f. Gr.II placed BALANKIYLA MONTJEU
  • 2nd Prix de Pomone GR II (2023)
  • 3rd Prix de Malleret GR II (2022)
  • 1st Prix de Royaumont GR III (2022)
  • 2nd Prix de la Fosse aux Biches (2022)
  • 3rd Prix Luth Enchantée LR (2023)
  • 3rd Prix de Chaillot (2022)
MARQUISAT (2020) h. Gr.II placed LA MARCHESA DUKE OF MARMALADE
  • 2nd Prix du Conseil de Paris GR II (2023)
  • 1st Prix de Lormoy (2023)
  • 1st Prix de Dives (2023)
  • 1st Prix Antivari (2022)
HAYA ZARK (2019) h. Gr.II placed HAYA CITY ELUSIVE CITY
  • 3rd Grand Prix de Deauville GR II (2023)
  • 4th Prix Greffulhe GR II (2022)
  • 1st Prix d'Hedouville GR III (2023)
  • 1st Prix Exbury GR III (2023)
  • 1st Prix Ridgway LR (2022)
  • 1st Prix Banskee (2021)
  • 2nd Prix Comrade (2022)
  • 2nd Prix Tanerko (2021)
  • 2nd Prix Chateau Bouscaut (2021)
  • 3rd Prix Kendor (2021)
LAVELLO (2019) h. Gr.II placed LAURA MONTJEU
  • 3rd Prix Hocquart GR II (2022)
  • 1st Bavarian Classic GR III (2022)
  • 1st Torquator Tasso-Rennen (2021)
LIZAID (2019) f. Gr.III winner LITAARA WIENER WALZER
  • 1st Preis Der Winterkonigin GR III (2021)
  • 1st Hannover Novices Rennen (2021)
PRINCESS ZELDA (2020) f. Gr.III winner PETITE DUCHESSE DAI JIN
  • 1st Hamburger Stutenpreis GR III (2023)
  • 2nd Deutsches St Leger GR III (2023)
SHAGARA (2021) f. Gr.III winner SHE BANG MONSUN
  • 1st Preis Der Winterkonigin GR III (2023)
  • 2nd Dinger's Gartencenter Köln-Winterkönigin Trial LR (2023)
SIRJAN (2020) h. Gr.III winner SORTILEGE TIGER HILL
  • 1st Premio Guido E Alessandro Berardelli GR III (2022)
  • 3rd Prix de l'Avre LR (2023)
VILLAGE VOICE (2020) f. Gr.III winner SENSIBLE WAY STREET SENSE
  • 1st Prix de Flore GR III (2023)
  • 2nd Rathbride Stakes GR III (2023)
  • 3rd Denny Cordell Lavarack & Lanwades Stud Fillies Sta GR III (2023)
  • 3rd Eyrefield Stakes GR III (2022)
  • 1st Salsabil Stakes LR (2023)
  • 1st Maiden (2022)
ARCANDI (2020) h. Gr.III placed SANTANNA COUNTRY REEL
  • 2nd Dr Busch Memorial GR III (2023)
  • 3rd Winterfavoriten GR III (2022)
RASHFORD (2020) h. Gr.III placed RANDIUM SINNDAR
  • 2nd Prix de Condé GR III (2022)
  • 3rd Prix Hocquart GR III (2023)
  • 3rd Prix Greffulhe GR III (2023)
  • 4th Prix la Force GR III (2023)
  • 1st Prix Vulcain LR (2023)
  • 1st Prix de Carentan (2023)
  • 1st Prix Nicholas (2022)
  • 3rd Prix Turenne LR (2023)
ZAPHOD (2021) g. Gr.III placed POCKET OF STARS SEA THE STARS
  • 3rd Eyrefield Stakes GR III (2023)
  • 1st Irish Stallion Farms ebf Mdn (2023)
IZNIK (2020) f. Gr.III placed DELINDA SEA THE STARS
  • 4th Prix Pénélope GR III (2023)
  • 1st Prix de Porquerolles (2023)
  • 1st Prix Freddy Palmer (2023)
  • 2nd Prix Charles Laffitte LR (2023)
  • 2nd Prix de Thiberville LR (2023)
  • 2nd Prix de la Seine LR (2023)
ZARAKEM (2020) h. Listed winner HAREM MISTRESS MASTERCRAFTSMAN
  • 1st La Coupe de Marseille LR (2023)
  • 1st Prix Frédéric de Lagrange LR (2023)
  • 1st Prix Georges Trabaud (2023)
  • 1st Prix de l'Été (2023)
  • 1st Prix d'Eyguières (2023)
  • 4th Prix des Nenuphars (2023)
  • 4th Prix Jules Morgan (2022)
LAGUNA BEACH (2020) f. Listed placed LA SABARA SABIANGO
  • 2nd Diana Trial LR (2023)
  • 2nd Prix de l'Europe (2022)
NOBLE STAR (2019) f. Listed placed NOBLE PENSEE ORPEN
  • 2nd Prix de Thiberville LR (2022)
  • 4th Prix Robert Lavallee (2022)
  • 4th Prix Caravelle LR (2022)
  • 4th Prix d'Epreville (2021)
  • 4th Prix des Dauphins (2021)
  • 1st Prix du Comité Départemental du Tourisme de Seine- (2022)
  • 2nd Prix de la Mare Landry (2022)
RUN ZARAK RUN (2020) f. Listed placed NIDINA HURRICANE RUN
  • 2nd Prix Cérès LR (2023)
  • 1st Novice Stakes (2023)
  • 3rd Maiden Fillies' Stakes (2023)
SHAKTI (2020) f. Listed placed LA DIVINANDRA LE HAVRE
  • 1st Prix Pleben (2023)
  • 1st Prix Roselière (2023)
  • 2nd Prix Vulcain LR (2023)
SHAJAK (2019) h. Listed placed SHAMOODA AZAMOUR
  • 1st Thank You To All the Frontline Workers Maiden (2022)
  • 2nd Irish Stallion Farms ebf Race (2022)
  • 3rd Handicap (2023)
  • 3rd Vinnie Roe Stakes LR (2022)
  • 4th Handicap (2023)
  • 4th Maiden (2022)
TITANIUM (2019) h. Listed placed KYUREM VERGLAS
  • 1st Prix du Parc aux Daims (2023)
  • 1st Grand Prix de Chôlet (2023)
  • 1st Prix Yves Saint-Martin (2023)
  • 1st Prix de la Promenade Plantée (2022)
  • 1st Prix Kaldoun (2022)
  • 1st Prix du Rond du Manège (2022)
  • 2nd Prix de Saint-Germain-des-Fosses (2023)
  • 2nd Prix de la Société des Courses de Vibraye (2022)
  • 2nd Prix du Coeur des Princes (2022)
  • 3rd Prix Altipan LR (2023)
  • 3rd Prix Casino Barriere Deauville (2022)
  • 4th Prix Tantieme LR (2022)
  • 4th Grand Prix du Lion d'Angers (2022)
ZARAKHAN (2019) h. Listed placed REEM LAWMAN
  • 1st Prix Henri et Roger Goaille (2023)
  • 1st Prix Hubert Hardy (2023)
  • 1st Prix Msz - Dufour (2023)
  • 1st Prix Société des Courses des Sables d'Olonne (2023)
  • 1st Prix Jacques Dogny (2022)
  • 1st Prix des Landes (2022)
  • 1st Prix de Floirac (2021)
  • 2nd Grande Course de Haies de Pau LR (2024)
  • 3rd Grand Prix de Nantes LR (2023)
  • 3rd Prix Jean-Luc Kirchhoff (2021)
  • 4th Prix de Monein (2022)
  • 4th Prix de Suresnes LR (2022)
BELARGA (2019) f. Winner MURVIEL SIYOUNI
  • 1st Prix de Peronne (2022)
  • 2nd Prix Micheline Leurson (2022)
  • 4th Prix Treve (2022)
BEVAN (2019) g. Winner SAVANNA DAYS DANEHILL DANCER
  • 1st Prix du Haras au Bois (2023)
  • 1st Prix du Pont de Saint-Nazaire (2022)
  • 3rd Prix de Dublin (2022)
  • 1st Prix Carrus (2023)
  • 1st Prix de l'ile de la Cité (2023)
  • 3rd Prix du Pavillon Dauphine (2023)
  • 3rd Prix des Epinettes (2022)
  • 4th Prix des Greniers à Sel (2023)
  • 4th Prix de la Place Vendome (2023)
  • 3rd Prix Dicta Drake (2022)
BLACK GAIA (2019) f. Winner PASSION BLANCHE DUTCH ART
  • 1st Prix de Dax (2022)
  • 4th Prix du Chene de Saint-Vincent de Paul (2021)
  • 4th Prix Amédée de Carayon Latour (2023)
  • 1st Prix Go Interim (2022)
CABERNET FRANC (2021) c. Winner DOURADA INVINCIBLE SPIRIT
  • 1st Prix de Fontenoy (2023)
  • 3rd Prix de Troissy (2023)
CARAMELITO (2019) h. Winner PRETTY PANTHER HURRICANE RUN
  • 1st Prix de la Navarre (2022)
  • 1st Prix d'Eyguières (2022)
  • 2nd Prix de Plailly (2024)
  • 2nd Prix Jean Boulard (2022)
  • 3rd Prix du Vert Galant (2022)
  • 4th Prix de la Reconversion d'un Cheval de Course (2022)
  • 1st Prix de la Place de la Concorde (2023)
  • 1st Handicap de la Fête Nationale (2023)
  • 3rd Prix de la Place Vendome (2023)
CHIANTI (2019) h. Winner MONEY TIME ARCH
  • 1st Maiden (2021)
COLOMBIANA (2020) f. Winner COPERNICA GALILEO
  • 3rd Prix de Bonnieux (2023)
  • 1st Prix de la Route de Saint-Simon (2023)
  • 2nd Prix Soledad de Moratalla (2023)
  • 4th Prix PMU le Brémontier la Teste de Buch (2023)
  • 4th Prix de Parilly (2023)
  • 1st Prix de la Ville de Cugnaux (2022)
  • 1st Prix Marcel Maschio (2022)
  • 3rd Prix Louis Espanet (2022)
COLONIA VICTORIA (2020) f. Winner VARSITY LOMITAS
  • 1st Prix Mercalle (2022)
  • 2nd Prix des Belles Demoiselles (2022)
  • 3rd Prix du Canton de Savigne-l'Eveque (2023)
DARING PRINCE (2021) c. Winner DARMA DANEHILL DANCER
  • 1st Prix Kantar (2023)
DZARINA (2019) f. Winner UTA SHIROCCO
  • 2nd Prix Raoul Thomas (2022)
  • 1st Prix de Vieux Moulin (2023)
  • 3rd Prix du Château d'Etelan (2023)
  • 3rd Prix de l'Abbaye de Port-Royal (2022)
  • 4th Prix Yves Lalleman (2023)
  • 4th Prix d'Aguesseau (2023)
  • 3rd Prix Guy Thibault (2023)
  • 3rd Prix de Saint-Germain-en-Laye (2022)
  • 1st Prix de ParisLongchamp (2022)
FLANDRIENNE (2020) f. Winner BATTLEWINGS IFFRAAJ
  • 1st Prix Colonel Debras (2023)
  • 2nd Prix Fernand Carbonne (2023)
  • 2nd Prix Paris Jour (2023)
  • 3rd Prix Claude Vigneau (2023)
FLATTEN THE CURVE (2019) h. Winner LAILOMA TEOFILO
  • 2nd Prix Laeuffer Energies Renouvelab (2022)
  • 1st Prix du Carrefour du Rond Royal (2023)
  • 2nd Prix du Haras d'Ouilly (2022)
  • 3rd Prix du Lac (2022)
  • 2nd Prix de Jagny-Sous-Bois (2024)
  • 2nd Prix du Château Neuf (2023)
  • 2nd Prix de Provence (2023)
  • 2nd Prix de la Plage (2022)
  • 2nd Prix de Meaux (2022)
  • 3rd Prix des Pays d'Ouche (2024)
  • 3rd Prix de Saint-Martin-du-Chêne (2022)
  • 4th Prix Rosa Bonheur (2024)
  • 4th Prix du Jardin des Eaux Minérales (2023)
  • 4th Prix de la Cour Carrée (2023)
  • 2nd Prix d'Emeville (2022)
  • 1st Prix du Chemin du Tertre (2023)
  • 2nd Prix de la Mare Madame (2023)
  • 3rd Prix Lavarede (2023)
FRESH KISS (2019) f. Winner FRESH LAURELS ROCK OF GIBRALTAR
  • 1st Prix Centre d'Ecotourisme de France (2022)
  • 1st Prix de la Magnoliere (2023)
  • 1st Prix Guyot-Laligant (2022)
  • 1st Prix de Saint-Martin-du-Chêne (2022)
  • 4th Prix Miss Alleged (2023)
  • 4th Prix de l'Elevage (2022)
GOLDEN MAVERICK (2020) h. Winner WARITTA CANFORD CLIFFS
  • 1st Handicap (2023)
  • 1st Handicap (2023)
  • 1st Handicap (2023)
  • 1st Handicap (2023)
  • 1st Handicap Stakes (2023)
  • 2nd Handicap (2023)
  • 2nd Handicap (2023)
  • 3rd Join Southwell Golf Club Handicap (2023)
  • 4th Handicap (2023)
GRAND BALCON (2019) g. Winner MAZAYYEN AMERICAN POST
  • 1st Prix de l'Association des Proprietaires (2022)
  • 2nd Prix de La-Tour-du-Pin (2023)
  • 2nd Prix Guillermain (2022)
  • 3rd Prix d'Ensuès (2023)
  • 3rd Prix du Boulevard des Pyrénées (2022)
  • 3rd Prix de ParisLongchamp (2022)
  • 3rd Prix Soledad de Moratalla (2022)
  • 3rd Prix de la Promenade de la Plage (2022)
  • 3rd Prix Freddy Palmer (2022)
  • 4th Prix du Châtaignier (2023)
  • 1st Prix de Marseille (2024)
  • 3rd Prix de l'Atelier des Nymphéas (2023)
  • 4th Prix de Sussex (2023)
  • 1st Prix de Beuste (2023)
  • 3rd Prix du Château de Fontaine Henry (2023)
  • 3rd Prix du Château de Bagatelle (2023)
HAPPY HARRY (2019) g. Winner L'ETOILE DE MOSCOU PEINTRE CELEBRE
  • 1st Prix de Montchat (2023)
  • 2nd Prix de la Fédération Régionale du Sud-Est (2022)
  • 2nd Prix des Glycines (2022)
  • 2nd Prix Found - Arc de Triomphe 2016 (2022)
  • 3rd Prix du Massif Forestier (2023)
  • 3rd Prix Clinton (2022)
  • 4th Prix du Château de Fontainebleau (2024)
  • 4th Prix du Chateau d'Eau (2023)
  • 1st Prix du Quai Sainte-Catherine (2022)
  • 2nd Prix de la Sorec (2022)
  • 1st Prix des Grands Carmes (2022)
  • 2nd Prix de la Canebiere (2022)
  • 3rd Prix Louis de Leusse (2022)
  • 4th Prix de la Bibliothèque du Théâtre (2023)
  • 4th Prix de Toury-Lurcy (2023)
  • 2nd Prix Jules Morgan (2022)
  • 4th Prix Gérard Samoun (2022)
  • 2nd Prix du Jas Blanc (2023)
  • 3rd Prix des Mimosas (2022)
  • 4th Prix de la Marjolaine (2022)
HIGHWIND (2020) h. Winner FORECASTER FASTNET ROCK
  • 1st Prix de Fervaques (2023)
  • 2nd Prix des Trois Clairieres (2023)
  • 2nd Prix de l'Eperon (2022)
  • 3rd Prix Caracalla (2023)
  • 3rd Prix Gris Perle (2023)
HYGROVE MAID (2020) f. Winner HYGROVE KATIE MONSIEUR BOND
  • 2nd Prix la Fête de l'Hippodrome de Hyeres (2023)
  • 2nd Prix Louis Cambreleng (2023)
  • 1st Prix de Noël (2023)
IN TIME (2019) f. Winner MIXED EVIDENCE ELUSIVE CITY
  • 1st Prix des Saules (2023)
  • 1st Prix de Taillefontaine (2022)
  • 1st Prix de Blerancourt (2022)
  • 4th Prix des Grès (2022)
INZAN (2019) h. Winner INSAN MALA BAHHARE
  • 1st Prix Alain Lequeux (2022)
  • 2nd Prix des Tournesols (2022)
  • 3rd Prix du Journal Sud-Ouest (2022)
  • 3rd Prix Champagne Duval-Leroy (2021)
  • 3rd Prix de l'Hippodrome de Compiègne (2021)
ISLAND BANDIT (2019) h. Winner LADY OF THE COURT CAMELOT
  • 1st Sky Bet Sunday Series Mile Handicap (2023)
  • 1st Handicap (2023)
  • 1st Sky Bet Sunday Series Mile Handicap (2022)
  • 1st Cobham H'cap Stks (2022)
  • 1st Crossland Employment Solicitors Handicap (2022)
  • 1st Maiden (2021)
  • 2nd Handicap (2023)
  • 2nd Handicap (2022)
  • 4th Handicap (2023)
  • 4th Handicap (2022)
JARAKITA GAME (2019) f. Winner AKITA GIANT'S CAUSEWAY
  • 1st Prix la Montagne (2022)
  • 4th Prix www.Hippodromenancy.fr (2022)
KARBURAN (2020) g. Winner LILLY DU HAVRE LE HAVRE
  • 1st Prix Caracalla (2023)
  • 1st Prix de Gohaud (2023)
  • 3rd Prix France Sire (2022)
KHAMEPHIS GAME (2020) g. Winner AKITA GIANT'S CAUSEWAY
  • 1st Prix des Espoirs (2023)
  • 3rd Prix de Pornichet (2023)
  • 3rd Prix du Château des Ducs de Breta (2023)
  • 4th Soirée Entreprise Rhon'Télécom (2023)
KING ZARAK (2021) c. Winner DREAM NIGHT OLYMPIC GLORY
  • 1st Prix de la Mediterranee (2024)
LADY CHAPEL (2019) f. Winner LAST SONG SINGSPIEL
  • 1st Prix France Galop (2023)
  • 1st Prix de Rouillon (2023)
  • 2nd Prix Le Notaire Votre Conseil (2022)
  • 4th Prix de la Fontaine Teauvillaise (2023)
  • 4th Prix de Lafon Feline (2022)
  • 1st Prix des Berges du Rhone (2023)
  • 4th Prix Georges Dercourt (2024)
LADY GREY (2019) f. Winner CALANTHA LITERATO
  • 1st Prix de la Mare aux Oiseaux (2021)
LE SELMAN (2020) h. Winner BE A GOOD ONE SAMUM
  • 1st Prix Bernard de Vesins (2023)
  • 3rd Prix www.Hippodromenancy.fr (2023)
LEXINGTON GOLD (2019) h. Winner LITTLE MARLEEN HIGH CHAPARRAL
  • 1st Prix d'Ecouche (2022)
  • 1st Prix du Conseil Départemental Des Vosges (2022)
  • 4th Prix des Eaux Celtic (2022)
  • 4th Prix des Boutons d'Or (2023)
LOFSONGUR ISLANDE (2020) f. Winner IRLANDA DANSILI
  • 1st Prix du Salon de l'Habitat de Pornichet (2023)
  • 3rd Prix Henri Maillard (2023)
  • 4th Prix des Oeillets (2023)
  • 4th Prix de Belleme (2024)
  • 4th Prix du Chene du Coup de Foudre (2023)
MARINDJA (2020) f. Winner MANDESHA DESERT STYLE
  • 1st Prix de la Fosse des Mariannes (2023)
  • 4th Prix Perrault (2023)
  • 4th Prix du Colonel Robert Chapuis (2023)
METROPOLITAN (2021) c. Winner ALIANZA HALLING
  • 1st Prix des Aigles (2023)
  • 1st Prix de Montaigu (2023)
MOSTLY SUNNY (2019) g. Winner BELLE ABOVE ALL NEW APPROACH
  • 1st Handicap (2024)
  • 1st Handicap (2022)
  • 1st Novice Stakes (2022)
  • 2nd Northumberland Vase Handicap (2023)
  • 2nd Handicap (2023)
  • 2nd Handicap (2022)
  • 3rd Novice Stakes (2022)
  • 3rd Novice Stakes (2022)
  • 4th Handicap (2023)
  • 4th Handicap (2023)
NIKOLAJ (2020) h. Winner BLUE NOTE OKAWANGO
  • 1st Prix Benjamin Bord (2023)
  • 1st Prix Yaris Cross (2023)
  • 4th Prix de la Galerie des Batailles (2023)
  • 3rd Prix Grandier (2023)
PARTIR (2021) f. Winner SPOTLESS MIND INVINCIBLE SPIRIT
  • 1st Prix de la Corniche Fleurie (2024)
  • 2nd Prix de Falaise (2023)
  • 4th Prix Ravinella (2023)
PRINCESS GLITTERS (2019) f. Winner LADY GLITTERS HOMME DE LOI
  • 1st Prix de Longpre (2022)
  • 2nd Prix Top Way (2022)
  • 2nd Prix du Restaurant de l'Hippodrome (2022)
  • 3rd Prix Andre Palmer (2022)
QUEEN OF BEAUFAY (2019) f. Winner PIKARDIE SHOLOKHOV
  • 1st Cena Zimni Kralovny Ds Pegas (2021)
RUE DE BRAQUE (2020) f. Winner INDIAN BREEZE MONSUN
  • 1st Prix des Tuileries (2023)
  • 3rd Prix Benjamin Boutin (2023)
  • 3rd Prix du Haras de l'Hôtellerie (2023)
  • 1st Prix du Chateau Grandis (2023)
SABIO CEN (2019) h. Winner DARMA DANEHILL DANCER
  • 1st Prix Tourbillon (2022)
  • 1st Prix du Mont Pierreux (2021)
  • 2nd Prix Canot (2023)
SINBAD LE MARIN (2019) g. Winner PLAISANCIERE ASTRONOMER ROYAL
  • 1st Prix de l'Hermitage (2022)
  • 3rd Prix des Grands Cerfs (2022)
  • 3rd Prix de la Grange de Comelles (2022)
  • 4th Prix Tandem (2022)
SOMKIYR (2021) c. Winner SORIYA AZAMOUR
  • 3rd Prix André Boingnères (2023)
TARAJAL (2020) f. Winner LILY DES INDES AMERICAN POST
  • 1st Prix Workforce - Arc de Triomphe (2023)
  • 4th Prix de Lagrange (2023)
  • 4th Prix de Montaut (2023)
  • 1st Prix du Chemin du Tocq (2023)
  • 2nd Prix de l'Elevage (2023)
  • 1st Prix de l'Association des Proprietaires (2023)
  • 1st Prix Laurent Bruna (2023)
  • 2nd Prix de Ressons-sur-Matz (2023)
  • 2nd Prix de Vigoulet (2023)
VALZAK (2021) c. Winner VAL BEVER DENON
  • 1st Prix de la Mer (2024)
  • 3rd Prix Ace Impact (2024)
VINTAGE QUEEN (2019) f. Winner VINTAGE RED TURTLE BOWL
  • 4th Prix Benjamin Bord (2022)
  • 1st Prix du Puits d'Antin (2022)
  • 1st Prix des Haras (2022)
  • 2nd Prix Sage et Jolie (2022)
  • 3rd Prix des Vestales (2022)
  • 3rd Prix d'Hareville (2022)
  • 3rd Prix Gérard Samoun (2022)
XYLOPHONE (2021) g. Winner JAPAN KEY ROYAL
  • 1st Prix du Pesage (2023)
YES ZARA (2020) f. Winner YES I DO KINGSALSA
  • 1st Prix du Journal du Sud-Ouest (2023)
  • 1st Prix de Cogolin (2023)
  • 4th Prix Hippocampus (2023)
  • 3rd Prix de Manneville (2023)
ZANOTCHKA (2019) f. Winner VANOZZA DYLAN THOMAS
  • 1st Prix du Puits du Roy (2022)
  • 3rd Prix Bellypha (2022)
  • 1st Prix Nonoalco (2021)
  • 4th Prix de la Potinière (2021)
  • 2nd Prix de Charlemont (2021)
ZARA BLUE (2020) f. Winner BLUE SAIL KINGMAMBO
  • 1st Prix Ventre Saint-Gris (2022)
  • 4th Prix des Roches Noires (2022)
ZARACAMPA (2019) f. Winner CAMPANILLAS MONTJEU
  • 3rd Prix du Haras des Capucines (2021)
  • 4th Prix d'Allonnes (2021)
  • 4th Prix de Rillieux-la-Pape (2023)
  • 1st Prix Jean Mallen (2022)
  • 2nd Prix Calderon (2022)
ZARAFA (2019) f. Winner AMOUR A PAPA MONTMARTRE
  • 1st Prix de Lormoy (2022)
  • 1st Prix des Pyrénées (2021)
  • 2nd Prix de Bethisy Saint-Martin (2022)
  • 3rd Prix Kizil Kourgan (2022)
ZARAJANE (2021) f. Winner SANTA LOUISIA HIGHEST HONOR
  • 1st Prix Idalie (2023)
ZARAK STAR (2019) f. Winner CRUEL SEA MIZZEN MAST
  • 1st Prix Freddy Head (2022)
  • 3rd Prix Christiane Head (2022)
  • 4th Prix Fourire (2022)
  • 3rd Prix de la Route Longue (2023)
  • 3rd Prix de Bellecour (2022)
ZARAK THE BRAVE (2019) h. Winner TEMPO ROYALE BORIS DE DEAUVILLE
  • 3rd Prix Alain du Breil GR I (2023)
  • 1st Prix Robert Diers (2022)
  • 2nd Prix Robert Lavallee (2022)
  • 3rd Prix de Champlatreux (2022)
  • 3rd Prix de l'Epinay (2021)
  • 4th Prix du Four à Tuile (2022)
ZARA'S RETURN (2020) f. Winner QUANDREVIENDRASTU DREAM AHEAD
  • 1st Handicap Stakes (2023)
  • 1st Fillies' Handicap (2023)
  • 2nd Discover Newmarket Handicap (2023)
  • 2nd Nursery Handicap (2022)
  • 2nd Maiden Stakes (2022)
  • 4th Fillies' Handicap (2023)
  • 4th Fillies' Restricted Novice Stakes (2022)
ZARINE (2019) f. Winner MYRINE SADLER'S WELLS
  • 1st Nagroda Conditions Race (2021)
ZAYINA (2021) f. Winner INDINA PEINTRE CELEBRE
  • 1st Restricted Novice Stakes (2023)
  • 2nd Restricted Novice Stakes (2023)
  • 3rd Restricted Novice Stakes (2023)
  • 4th EBF Restricted Maiden Fillies' Stakes (2023)
ZENITH AA (2019) h. Winner SIXTEES GARDE ROYALE
  • 1st Prix Colonel Le Man (2023)
  • 3rd Prix Interhome (2023)
ZILRAK (2020) h. Winner ZILLIONE BEAUTY OCEAN OF WISDOM
  • 1st Prix des Sirènes (2024)
  • 3rd Prix Reyt Comptoir de l'Ours (2023)
  • 4th Prix Goodea (2023)
  • 4th Prix d'Auteuil (2023)
  • 4th Prix Guillermain (2023)
  • 3rd Prix du Lac (2023)
  • 3rd Prix de Fleurus (2023)
  • 2nd Prix des Batignolles (2023)
  • 3rd Prix Perplexité (2023)
  • 2nd Prix du Cedre Bleu (2023)
  • 3rd Prix des Magnolias (2023)
ALMAGUER (2021) c. Placed ANDIRA ELUSIVE QUALITY
  • 2nd Prix du Vieux Bourg (2024)
  • 2nd Prix de Fabron (2024)
AMERICAN GLORY (2021) c. Placed ZEGNA SHIROCCO
  • 2nd Restricted Novice Stakes (2023)
  • 2nd Maiden Stakes (2023)
  • 4th Restricted Novice Stakes (2023)
AVENUE MONTAIGNE (2021) f. Placed ONDOYANTE SLICKLY
  • 2nd Prix du Rond Fille de l'Air (2024)
  • 3rd Prix de la Troublerie (2023)
EDOARDO (2021) c. Placed SHE LOVES YOU LAWMAN
  • 2nd Prix de l'Armagnac (2023)
  • 4th Prix de Menton (2024)
FLAMING LORD (2019) h. Placed ELUSIVE FLAME ELUSIVE CITY
  • 2nd Handicap (2022)
  • 2nd Restricted Novice Stakes (2021)
  • 2nd Restricted Novice Stakes (2021)
  • 3rd Handicap (2022)
  • 3rd Novice Stakes (2021)
LAFAYETTE (2021) f. Placed L'INVINCIBLE INVINCIBLE SPIRIT
  • 2nd Prix Ombrette (2023)
  • 3rd Prix Paul Maubon (2023)
  • 3rd Prix Mireille (2023)
MARZOUK (2020) h. Placed ANOODAH SIEGE
  • 2nd Prix Bon Mot (2023)
  • 2nd Prix de la Sorec (2023)
  • 2nd Prix de le Divette (2023)
  • 2nd Prix de Saint-James (2023)
  • 2nd Prix Empery (2023)
  • 3rd Prix d'Yvre-l'Evêque (2023)
  • 4th Prix du Mont Pierreux (2022)
MISTERGIF (2019) h. Placed IBIZANE ELUSIVE QUALITY
  • 2nd Prix Ventriloque (2023)
  • 2nd Prix Thebais (2021)
  • 4th Prix de Malidor (2022)
  • 4th Prix de Taillefontaine (2021)
QUEEN ZARA (2020) f. Placed ASHANTEE AREION
  • 2nd Prix de Lonval (2023)
  • 2nd Prix des Hamadryades (2023)
  • 4th Prix Timandra (2023)
SALMARAK (2020) f. Placed LOUCELLES LE HAVRE
  • 2nd Prix de l'Adour (2023)
  • 2nd Prix Torrestrella (2022)
  • 3rd Prix du Journal du Sud-Ouest (2023)
  • 3rd Prix des Capucines (2022)
  • 3rd Prix Paul Duboscq (2023)
  • 4th Prix des Vendanges (2023)
SEDSER (2021) f. Placed LIFE ON MARS HENRYTHENAVIGATOR
  • 2nd Prix de l'Amande de Mer (2024)
SHIRBAWI (2021) c. Placed SHIRDIYA SIYOUNI
  • 2nd Prix Ectot (2023)
  • 4th Prix Filiberto (2023)
  • 4th Prix de la Ville de Tourgeville (2023)
STORMY DUCHESS (2019) f. Placed EL CUERPO E L'ALMA HARLAN'S HOLIDAY
  • 2nd Irish EBF Auction Series (2021)
TARANAK (2020) g. Placed AMOUR MALPIC AZAMOUR
  • 2nd Prix d'Agen (2023)
WIDA (2020) h. Placed WALKURE NATHANIEL
  • 2nd Prix du Manoir des Gens d'Armes (2023)
  • 2nd Prix de Joinville (2023)
  • 4th Prix Saumon (2023)
ZAHYANA (2020) f. Placed MONIKA JEM REDBACK
  • 4th Prix de la Croix Saint-Rieuil (2022)
  • 4th Prix de Hotot-en-Auge (2022)
  • 2nd Prix de la Barbery (2023)
JABARI (2020) f. Placed INVITEE MEDICEAN
  • 3rd Prix Wahine (2023)
  • 3rd Prix du Village de Kerhinet (2023)
LUCA WANIA (2019) g. Placed ZERMATTA PHILANTHROPIST
  • 3rd Prix Jean et René Couetil (2023)
  • 3rd Prix du Colonel Lapadu-Hargues (2023)
  • 3rd Prix Commandant d'Illiers (2023)
PETIT LARME (2019) f. Placed PETIT CALVA DESERT KING
  • 3rd Novice Stakes (2021)
SAY AGAIN (2020) f. Placed BABYLOVE ZAFEEN
  • 3rd Prix des Trois Massifs (2023)
SILVER BEAUTY (2020) f. Placed NASEEM ALYASMEEN CLODOVIL
  • 3rd Prix de la Fédération Française du Batiment du Bas (2023)
SYRAH SILVER (2020) f. Placed SILVER CLOUD SOLDIER HOLLOW
  • 4th Prix F.F.S.S. (2023)
  • 3rd Prix de Longueil Annel (2023)
  • 3rd Prix du Brionnais (2023)
ZAMANIE (2021) f. Placed DANCE IN THE MOON SEA THE MOON
  • 3rd Prix des Pmu de Lorraine (2023)
  • 4th Prix de la Croix Saint-Rieuil (2023)
ZARAKA (2020) h. Placed SEA LIFE ANABAA
  • 3rd Prix Pozzo Immobilier (2023)
KITTY FURNIVAL (2021) f. Placed FUSE TEOFILO
  • 4th British EBF 40th Anniversary Fillies' Novice Stake (2023)
SUNSHINE MEADOW (2019) f. Placed NASEEM ALYASMEEN CLODOVIL
  • 4th Prix de la Ville de Cugnaux (2021)
Racing and Breeding Information supplied by France Galop, the US Jockey Club and Weatherbys Group Limited.
This website uses cookies
Cookies are small text files held on your computer.They allow us to give you the best browsing experience possible and mean we can understand how you use our site.
Some cookies have already been set. You can delete and block cookies but parts of our site won't work without them.
By using our website you accept our use of cookies.
No, I want to find out more Yes, I agree
This website uses cookies
Cookies are small text files held on your computer.They allow us to give you the best browsing experience possible and mean we can understand how you use our site.
Some cookies have already been set. You can delete and block cookies but parts of our site won't work without them.
By using our website you accept our use of cookies.
No, I want to find out more Yes, I agree