DARIYAN

H. bay 2012 SHAMARDAL - DARYAKANA

SHAMARDAL GIANT'S CAUSEWAY STORM CAT STORM BIRD
TERLINGUA
MARIAH'S STORM RAHY
IMMENSE
HELSINKI MACHIAVELLIAN MR PROSPECTOR
COUP DE FOLIE
HELEN STREET TROY
WATERWAY
DARYAKANA SELKIRK SHARPEN UP ATAN
ROCCHETTA
ANNIE EDGE NEBBIOLO
FRIENDLY COURT
DARYABA NIGHT SHIFT NORTHERN DANCER
CIBOULETTE
DARATA VAYRANN
DARAZINA

At 4 years - 2016

1st Prix Ganay GR I, 2100 meters, Saint-Cloud, 01 May 2016
2nd Prix d'Ispahan GR I, 1800 meters, Chantilly, 24 May 2016
2nd Dubai City of Gold GR II, 2400 meters, Meydan, 05 March 2016

At 3 years - 2015

3rd Hong Kong Vase GR I, 2400 meters, Sha Tin, 13 December 2015
1st Prix Eugène Adam GR II, 2000 meters, Maisons-Laffitte, 19 July 2015
2nd Prix Guillaume D'Ornano GR II, 2000 meters, Deauville, 15 August 2015
4th Prix du Lys GR III, 2400 meters, Chantilly, 14 June 2015
1st Prix Good Luck, 2000 meters, Saint-Cloud, 05 May 2015
2nd Prix Juigné, 2000 meters, Longchamp, 16 April 2015
1st Prix Mendez, 2400 meters, Saint-Cloud, 29 May 2015
Racing and Breeding Information supplied by France Galop, the US Jockey Club and Weatherbys Group Limited.
Name Dam Dam’s sire
GALAXIE GOLD (2019) h. Gr.II placed GALAXIE DES SABLES MARCHAND DE SABLE
  • 2nd Prix Hocquart GR II (2022)
  • 1st Prix Jean-François Bernard (2022)
  • 1st Prix d'Arette (2021)
  • 2nd Prix Jacques Dogny (2022)
  • 2nd Prix de Philante (2022)
  • 4th Grand Prix du Nord LR (2022)
MISTER SAINT PAUL (2019) h. Gr.III winner ELUSIVE KAY ELUSIVE CITY
  • 1st Prix la Force GR III (2022)
  • 4th Prix Daphnis GR III (2022)
  • 1st Prix Isonomy LR (2021)
  • 2nd Prix du Quartier Saint-François (2021)
  • 2nd Prix des Tritons (2021)
  • 3rd Prix Fauchelevent (2021)
  • 4th Prix Omnium II LR (2022)
ELIZAR (2019) h. Gr.III placed PRIMAPRIMA MORE THAN READY
  • 2nd Kent Stakes GR III (2022)
  • 1st Prix du Mont Cesar (2021)
MY KURKUM (2018) h. Gr.III placed FRESH STRIKE SMART STRIKE
  • 3rd Prix des Chênes GR III (2020)
  • 1st Prix Georges Creis (2022)
  • 1st Prix Claude Rouget (2020)
  • 2nd Prix d'Anvers (2022)
  • 4th Prix du Plessis-Luzarches (2021)
  • 2nd Prix des Greniers à Sel (2022)
  • 2nd Prix de la Plaine du Putois (2021)
  • 4th Morocco Cup - Prix de Crépon (2022)
  • 4th Prix de Balleroy (2021)
PRINCESSE DE SABA (2018) f. Gr.III placed ANIYSA DALAKHANI
  • 3rd Prix du Bois GR III (2020)
  • 1st Prix des Pivoines (2020)
  • 1st Prix des Hortensias (2020)
  • 2nd Prix de la Francilienne (2021)
  • 3rd Prix Marchand d'Or LR (2021)
DARY CI (2018) f. Gr.III placed CIGALIA RED RANSOM
  • 4th Prix de Royaumont GR III (2021)
  • 1st Prix André Rivière (2021)
  • 2nd Prix de Coulaines (2022)
  • 2nd Prix Pharsale (2020)
  • 3rd Prix du Mont Saint-Pierre (2022)
  • 3rd Prix de la Seine LR (2021)
  • 4th Prix Sicarelle (2021)
  • 2nd Prix Miss Alleged (2023)
PRINCESS CHILD (2021) f. Listed placed PRINCESSE LI DAWN APPROACH
  • 1st Premio Martorell (2023)
  • 2nd Prix Herod LR (2023)
SHAHZAD (2019) g. Listed placed SAGHANIYA ROCK OF GIBRALTAR
  • 1st Prix du Haras de Montaigu (2022)
  • 2nd Grand Prix de Compiègne LR (2023)
  • 2nd Prix d'Yport (2023)
  • 2nd Prix Simple Gagnant et Simple Placé (Prix Djakao) (2022)
  • 1st Prix du Haras de Jardy (2023)
  • 1st Prix Otto (2023)
ANATIYA (2018) f. Listed placed GREY ANATOMY SLICKLY
  • 3rd Grosser Preis der VGH LR (2022)
  • 3rd Prix d'Artouste (2022)
  • 3rd Prix Région Normandie (2021)
  • 2nd Prix des Villas Normandes (2021)
  • 4th Prix de Monfort (2022)
  • 1st Prix d'Aubigny (2021)
  • 1st Prix du Ministère du Bon Esprit (2021)
  • 1st Novice Stakes (2020)
ASGOODASSOBERGETS (2019) h. Winner LITTLE ALICE HAAFHD
  • 1st Prix des Chrysanthemes (2021)
  • 1st Novice Stakes (2022)
  • 2nd Golden Gates Stakes (Handicap) (2022)
ASHALYKA (2020) f. Winner ASHALANDA LINAMIX
  • 1st Prix des Chevreuils (2023)
  • 3rd Prix Sarepta (2023)
  • 3rd Prix du Manoir de Vaubenard (2023)
  • 3rd Prix du Puits d'Orleans (2023)
ASHIYMA (2021) f. Winner ASHTANEH MORE THAN READY
  • 1st Prix d'Hotot-en-Auge (2023)
BELLE DE SABA (2021) f. Winner AS SPEED KELTOS
  • 1st Prix Baguenault de Puchesse (2023)
  • 3rd Prix de la Mediterranee (2024)
  • 3rd Prix de Ratonneau (2023)
  • 1st Prix de la Fontaine (2023)
  • 4th Prix Marcel Maschio (2023)
  • 4th Prix Albert Josselme (2023)
CHERNAK (2018) h. Winner CHERANA SINNDAR
  • 1st Prix de l'Hippodrome Wellington - Ostende (2021)
  • 3rd Prix Sanctus (2021)
  • 3rd Prix Pleben (2021)
  • 4th Prix Voix du Nord (2021)
CROCUS BORGET (2018) g. Winner BELLA DONNA BORGET EARLY MARCH
  • 1st Prix Association Au Delà des Pistes (2022)
  • 4th Prix Calavon (2023)
  • 4th Prix d'Hiver (2022)
  • 4th Prix Société Seb (2022)
  • 3rd Prix de Castellane (2023)
  • 3rd Prix du Thym (2023)
  • 2nd Prix des Brotteaux (2023)
  • 4th Prix de Cloture (2022)
  • 3rd Prix Jeannine Ximay (2023)
  • 4th Prix André Hamot (2023)
  • 3rd Prix de Chassieu (2024)
CYANE (2020) f. Winner CIGALIA RED RANSOM
  • 1st Prix du Sud Mayenne (2023)
  • 1st Prix du Château du Roi de Pologne (2023)
DARI RIVER (2021) f. Winner RIVER PLATE KAMSIN
  • 1st Prix des Issambres (2024)
  • 2nd Prix du Coeur des Princes (2024)
DARIYANGEL (2019) h. Winner BAYSWATER DARK ANGEL
  • 1st Prix des Guirlandes de Noël (2023)
  • 2nd Prix de la Base Sous-Marine (2024)
  • 2nd Prix des Buquardes (2024)
  • 2nd Prix de Grandouet (2023)
DAROMIR (2018) h. Winner IRON EMPRESS TURTLE BOWL
  • 1st Northern Caucasus Stakes (2020)
DARSHAM (2021) c. Winner SWAN LAKES DALAKHANI
  • 1st Prix d'Arudy (2023)
  • 3rd Prix Calixte Bayrou (2024)
  • 3rd Prix du Four à Chaux (2023)
DAYAK (2020) g. Winner SKALYA SAGACITY
  • 2nd Prix du Château de Ranrouet (2023)
  • 4th Prix E. et L. de Tredern (2023)
  • 4th Prix Paul Saulou (2023)
  • 1st Prix Ile de Batz (2023)
  • 1st Prix PMU le Paris Sport (2022)
  • 2nd Prix de l'Amande de Mer (2023)
  • 4th Prix E. Leclerc Arcachon (2023)
DORIANELLO (2020) g. Winner HELLO MISS SOLDIER OF FORTUNE
  • 2nd Prix Grand Traict (2024)
  • 1st Prix Etienne de Wazières (2023)
  • 3rd Prix du Sous-Marin l'Espadon (2024)
DULSIE BRIDGE (2019) f. Winner DAINTY'S DAUGHTER CAPE CROSS
  • 1st Prix des Jeunes (2022)
  • 1st Prix de la Municipalite (2021)
  • 2nd Prix des Saules (2021)
  • 2nd Prix de Coppet (2021)
EN OR (2018) h. Winner DECIZE KENTUCKY DYNAMITE
  • 1st Handicap de l'Ile-De-France (2022)
  • 4th Prix du Cercle de l'Union (2022)
  • 4th Prix des Platanes (2022)
  • 1st Prix Banque Populaire Alsace Lorraine (2021)
  • 1st Prix Champ Libre (2021)
  • 1st Rated Race (2023)
  • 2nd Handicap (2023)
  • 4th Handicap (2023)
EXHIT (2019) h. Winner SOLDERA POLISH NUMBERS
  • 1st Prix Abrial (2022)
  • 2nd Prix PMU le Bremontier la Teste de Buch (2022)
  • 4th Prix de Royet (2022)
  • 1st Prix des Cyclamens (2022)
  • 2nd Prix de la Porte Nadon (2022)
  • 4th Prix de Pondron (2022)
  • 4th Prix de Vaison-la-Romaine (2022)
INTIME DREAM (2018) f. Winner LETTRE INTIME INVINCIBLE SPIRIT
  • 1st Prix d'Hotot-en-Auge (2020)
KER WELEN (2018) h. Winner PEARLY EMPRESS HOLY ROMAN EMPEROR
  • 3rd Prix des Paludiers (2024)
  • 4th Prix la Recouvrance (2024)
  • 4th Prix Georges Courtois (2023)
  • 1st Prix E. et L. de Tredern (2021)
  • 2nd Prix des Crustaces (2023)
  • 2nd Prix Crédit Agricole du Lion d'Angers (2021)
  • 2nd Prix Alexandre de Senonnes (2021)
  • 3rd Prix René Couétil (2022)
  • 3rd Prix Chevalier du Fau (2021)
  • 3rd Prix Yves Priouzeau (2021)
  • 3rd Prix Charles Giraudon (2021)
  • 4th Prix Groupe Carrus (2023)
  • 1st Prix Reine Berengere (2022)
  • 1st Prix de la Chapelle-sur-Erdre (2022)
  • 2nd Prix France Galop (2023)
  • 2nd Prix de Choisel (2023)
  • 2nd Prix de Deauville (2023)
  • 3rd Prix Reine Berengere (2023)
  • 3rd Prix de la Vendee (2022)
  • 3rd Prix de Deauville (2022)
  • 4th Prix de la Foire Exposition d'Angers (2023)
  • 2nd Prix de Bon Abri (2021)
KIOTARI (2018) f. Winner KOLYMBIA KYLLACHY
  • 1st Cena Spolecnosti Signalbau (2020)
LA MIRANDE (2018) f. Winner CHEG KHELEYF
  • 1st Prix de Cauterets (2021)
  • 3rd Prix d'Albret (2021)
  • 4th Prix Daouda Ka (2020)
LANDARYNA (2018) f. Winner IMPERIAL TOPAZ DUTCH ART
  • 3rd Prix de Montplaisir (2020)
  • 3rd Prix du Balaitous (2020)
  • 1st Prix de Norolles (2023)
  • 1st Prix du Chemin des Clos (2023)
  • 2nd Prix du Chemin des Marais (2021)
  • 4th Prix des Monticules (2022)
  • 4th Prix de Margny-sur-Matz (2022)
  • 4th Prix de Guernesey (2021)
  • 1st Prix Esso (2022)
  • 3rd Prix Riverqueen (2023)
  • 3rd Prix Riverqueen (2022)
  • 2nd Prix de la Rentrée (2021)
  • 4th Prix de la Somme (2021)
  • 1st Prix du Tarn (2021)
  • 3rd Prix de la Depeche du Midi (2020)
  • 3rd Prix de Nice (2020)
L'IENISSEI (2018) h. Winner DEVAKI SHOLOKHOV
  • 2nd Prix de Peronne (2023)
  • 1st Prix de l'Aqueduc (2021)
  • 4th Prix du Mont Alta (2021)
  • 4th Prix de Crépy-en-Valois (2021)
  • 4th Prix Tertullien (2021)
  • 4th Prix de l'Ancien Potager (2020)
  • 1st Prix des Marchés de Noêl de Pornichet (2023)
  • 1st Prix du Quai Saint-Etienne (2023)
  • 2nd Prix de la Communaute de Communes de l'Aire Cantil (2023)
  • 3rd Prix d'Haramont (2023)
  • 4th Prix du Pavillon des Anglais (2023)
  • 1st Prix de Commeaux (2021)
  • 1st Prix de la Critique International (2021)
  • 2nd Prix des Quinze-vingts (2022)
  • 2nd Prix du Pley (2021)
  • 4th Prix du Défilé (2022)
  • 4th Prix de Saint-Céneri-le-Gérei (2021)
  • 4th Prix de Saint-Nicolas (2021)
  • 1st Prix de Branville (2024)
LILY FOR EVER (2018) f. Winner GOLDEN LILY DOLPHIN STREET
  • 1st Prix du Haras de Tire Gerbe (2020)
LORNE (2019) f. Winner HEIGHT OF SUMMER ALHAARTH
  • 1st Prix des Centaures (2023)
  • 1st Prix de la Faisanderie (2022)
  • 1st Prix Lady Berry (2022)
  • 2nd Prix Francis Chantebel (2022)
  • 2nd Prix Freddy Head (2021)
  • 3rd Prix Eugenie de Montijo (2022)
  • 3rd Prix de la Dame Jouanne (2022)
  • 4th Prix Claude Munet - Grand Prix d'Angers (2022)
  • 3rd Prix de Robertet (2023)
MAGIC DARIYA (2020) f. Winner LONELY STAR SLEEPING CAR
  • 4th Prix Baroud d'Honneur (2022)
  • 1st Prix Jean-Paul Latrubesse (2022)
  • 4th Prix de Chanteloup-Les-Vignes (2022)
MAY DAY (2018) g. Winner SUMMER WAVE KING'S BEST
  • 1st Prix Sainte-Anne (2020)
  • 3rd Prix des Bartavelles (2020)
  • 3rd Prix d'Orgeval (2020)
MAYDANA (2019) f. Winner MASAOLA ANABAA BLUE
  • 3rd Prix de Mandres-sur-Vair (2022)
  • 4th Prix de la Bruche (2023)
  • 1st Prix du Parc de Montsouris (2023)
MISTER POWER (2020) g. Winner KIYRNA MANDURO
  • 4th Prix de la Courance (2024)
  • 1st Prix Alphonse Duval (2023)
  • 3rd Prix Presse Le Joker (2023)
  • 1st Prix Villa Rosa (2023)
  • 2nd Prix de l'Office Municipal des Sports (2023)
  • 2nd Prix du Château des Ducs de Breta (2023)
MOLLY (2018) f. Winner SHANGHAI NOON TURTLE BOWL
  • 1st Semirechye Stakes (2020)
MYSTERY (2018) h. Winner MASAOLA ANABAA BLUE
  • 1st Prix Makalu (2023)
  • 1st Prix Désir de Mai (2021)
  • 3rd Prix Carnaval (2021)
  • 4th Prix d'Ecully (2023)
  • 2nd Prix du Petit Pré (2021)
  • 2nd Prix Benjamin Boutin (2021)
  • 3rd Prix des Falaises de Craie (2023)
  • 3rd Prix du Pesage (2023)
  • 3rd Prix de la Fabrique de l'Extravagance (2023)
PANTEA (2019) f. Winner CRUSH ON YOU MUHTATHIR
  • 1st Prix de Pelissanne (2021)
  • 4th Prix de Neris-les-Bains (2023)
PRINCESS DARIYA (2019) f. Winner SPRING PRINCESS NAYEF
  • 1st Prix du Marché de Noël (2021)
  • 2nd Prix Elstrino (2022)
QUEENLY (2019) f. Winner DIAMOND FLAWLESS CAPE CROSS
  • 3rd Prix du Village de Kerhinet (2022)
  • 3rd Prix Henri Maillard (2021)
  • 4th Prix des Paludiers (2022)
  • 3rd Prix du Cinquantenaire d'Eventard (2022)
  • 3rd Prix du Bois de la Commanderie (2022)
  • 4th Prix Sud-Mayenne (2022)
  • 1st Prix de la Place Colbert (2022)
  • 4th Prix du Trèfle (2022)
  • 4th Prix Jury du Festival du Cinéma Américain (2021)
  • 2nd Prix de Pondron (2022)
  • 2nd Prix du Sous-Marin l'Espadon (2022)
  • 3rd Prix Serge Boullenger (2022)
REVE DE VALLARSA (2020) h. Winner SALAR LIVIUS TITUS LIVIUS
  • 1st Prix du Royaume Wisigoth (2022)
  • 1st Prix du Chene de Saint-Vincent de Paul (2022)
  • 2nd Prix du Casino d'Arcachon (2023)
  • 2nd Prix Vorda (2022)
  • 2nd Prix de l'Hippodrome de Compiègne (2022)
  • 3rd Critérium des Landes (2023)
  • 3rd Prix Provincial (2023)
  • 1st Prix Reverdy Nutrition Equine (2023)
  • 4th Prix des Eaux Bonnes (2024)
ROSELYNE (2019) f. Winner BAL DE LA ROSE CADEAUX GENEREUX
  • 1st Prix des Chevreuils (2021)
  • 3rd Prix Tenebreuse (2021)
RUE JONAS (2018) f. Winner TAURANGA GOLD AWAY
  • 2nd Prix de Neuville (2020)
  • 1st Prix de Strassburger (2023)
  • 1st Prix du Chemin des Marais (2021)
  • 2nd Prix de la Villa Eugénie (2022)
  • 2nd Prix de la Foire Exposition d'Angers (2023)
  • 2nd Prix du Plateau de Saclay (2022)
  • 3rd Prix Rabelais (2022)
  • 3rd Prix Ville de Vauville (2022)
  • 4th Prix de l'hippodrome de Mons Wallonie (2021)
  • 2nd Prix de la Potardiere (2021)
  • 3rd Prix de Longchamp (2021)
  • 3rd Prix Volney (2021)
  • 4th Prix du Golf (2021)
  • 3rd Prix de Vaudranpont (2022)
  • 1st Prix Y de Saint Germain (2021)
  • 2nd Prix de l'Hippodrome de Machecoul (2021)
  • 2nd Prix des Sables d'Olonne (2020)
  • 3rd Prix de la Ville de la Couronne (2021)
SASSICA (2019) f. Winner SASSICAIA DOYEN
  • 1st Prix du Jockey-Club de Belgique (2022)
  • 3rd Prix des Côtes d'Orléans (2022)
  • 4th Prix Jean-Michel de Kergorlay (2022)
  • 2nd Prix Mackensie Grieves (2023)
  • 3rd Prix René & Jacques Bedel (2023)
  • 3rd Prix Trillion (2023)
  • 4th Prix de Grasse (2024)
  • 4th Prix des Hauts-de-France (2023)
SUCCESS STORY (2018) f. Winner RUN ON RUBY MUHTATHIR
  • 3rd Prix de Nozay (2023)
  • 1st Grand Prix de Sille-Le-Guillaume (2022)
  • 1st Prix Wahine (2021)
  • 2nd Prix du Parc Paysager (2020)
  • 3rd Prix Jean Luc Urvoy (2022)
  • 3rd Prix du Bel Orme (2022)
  • 3rd Prix de la Roche Sur Yon (2022)
  • 3rd Prix des Marais Salants (2021)
  • 3rd Prix du Coeur Volant (2020)
  • 3rd Prix de Mont-l'Evêque (2020)
  • 3rd Prix de l'Isle Briand (2020)
  • 4th Prix de la Baie de Saint Brieuc (2023)
  • 4th Prix J. de Langle - Ancien Président (2023)
  • 4th Prix Jean-Yves Guillaume (2023)
  • 4th Prix Yves Lalleman (2020)
  • 4th Prix des Mimosas (2023)
  • 4th Prix Bois Joli (2022)
  • 4th Prix Jussieu Ambulances (2021)
  • 4th Prix Ma Beauté (2021)
  • 2nd Prix du Chêne des Trois Frères (2021)
  • 3rd Prix de l'Etang Chapon (2021)
  • 1st Prix de la Sarthe (2022)
  • 2nd Prix Victor Alexandre (2023)
  • 1st Prix des Gardenias (2021)
  • 2nd Prix de Clairoix (2021)
THE FIRST DANCE (2021) f. Winner LAVANDE VIOLET HURRICANE RUN
  • 1st Prix de la Chapelle (2023)
  • 2nd Prix du Porchene (2023)
THECLIMB (2018) g. Winner LADY MELIOR MULTIPLEX
  • 1st Prix Clermont Lefort (2020)
  • 2nd Prix Roger Lespinas (2022)
  • 2nd Prix du Vieux Castera (2020)
  • 4th Prix Torrestrella (2021)
  • 1st Prix de l'Association des Proprietaires (2023)
  • 1st Prix de la Dépêche du Midi (2022)
  • 1st Prix Serge Lorand (2022)
  • 2nd Prix de Lescun (2023)
  • 3rd Prix G de Villatoya (2022)
  • 4th Prix Claude Dumeau (2022)
  • 1st Prix des Vendanges (2021)
  • 2nd Prix du Pave des Chartrons (2022)
  • 3rd Prix Charles Boulart (2022)
  • 4th Prix de Maubourguet (2021)
  • 2nd Prix d'Araujuzon (2022)
  • 2nd Prix des Landes (2021)
  • 3rd Prix des Melezes (2021)
  • 4th Prix de l'Association des Propriétaires du Sud Oue (2021)
  • 4th Prix Hector et Henry du Poy (2021)
  • 4th Prix du Quartier de Bagatelle (2021)
VAYDENA (2019) f. Winner VADIYA PEINTRE CELEBRE
  • 1st Prix du Canton de Sable-sur-Sarthe (2023)
  • 2nd Prix Fourire (2022)
  • 1st Prix du Jardin du Piqueur (2023)
VINO BELLO (2019) g. Winner AMERIQUE AMERICAN POST
  • 1st Prix des Salvias (2021)
  • 1st Prix Auguste Jouve (2021)
  • 2nd Prix Christian de Tredern (2022)
  • 3rd Prix Haut-Marland (2023)
  • 3rd Prix de la Mayenne (2022)
  • 3rd Prix du Credit Mutuel (2021)
  • 4th Prix Mandesha (2022)
  • 4th Prix des Lilas Blancs (2021)
  • 4th Prix des Alpilles (2021)
  • 4th Prix des Algues (2024)
  • 3rd Prix de Saint-Cloud (2023)
  • 3rd Prix de Deauville (2023)
  • 1st Prix de Mesquer (2022)
  • 1st Prix des Jeunes (2022)
VISSANI (2018) g. Winner VISORAMA LINAMIX
  • 1st Prix d'Yzeure (2021)
  • 4th Grand Prix de la Cave de l'Union Des Vignerons (2020)
  • 4th Prix de Marolles (2020)
YOUNG THOMAS (2018) h. Winner YOUNG MAJESTY MARIA'S MON
  • 1st Nagroda Westminster Rulera (Polish 2000 Guineas) (2021)
CLOUD MAN (2018) g. Placed SHENDAMA DR FONG
  • 2nd Prix du Château de la Reine Blance (2021)
  • 4th Prix de Criqueville (2021)
  • 3rd Prix Pierre Percée (2021)
DARIYANELLA (2019) f. Placed HALTERITA LITERATO
  • 3rd Prix Alphonse Duval (2022)
  • 2nd Prix Guy Rouxel (2022)
DREAM TICKET (2021) f. Placed STRAIGHT LASS MACHIAVELLIAN
  • 2nd Nursery Handicap (2023)
  • 2nd Nursery Handicap (2023)
FERRARI GIRL (2019) f. Placed FALABALA NAYEF
  • 2nd Prix Peugeot Car Avenue Nancy (2022)
  • 3rd Prix de Randan (2022)
GATTOPARDO (2021) c. Placed LETIZIA RELCO LUCKY STORY
  • 2nd Prix du Four à Tuile (2024)
  • 2nd Prix du Rond du Chene (2023)
INTIME WILD (2020) g. Placed LETTRE INTIME INVINCIBLE SPIRIT
  • 1st Prix Paul Mirat (2023)
  • 2nd Prix Camille Duboscq LR (2024)
  • 2nd Prix Lycoming (2023)
  • 2nd Prix Clotout (2023)
KARATAYKA (2018) f. Placed KARAMAYA INVINCIBLE SPIRIT
  • 2nd Fillies' Handicap (2022)
  • 2nd Fillies Maiden (2021)
  • 3rd Fillies' Handicap (2023)
  • 3rd Fillies' Handicap (2022)
MOURIYAN (2020) h. Placed MOUNE WHIPPER
  • 2nd Prix Antonin Issartie (2023)
  • 3rd Prix Athos (2023)
PICANES (2021) f. Placed INFINITY LOVE DUTCH ART
  • 2nd Prix de Grez Neuville (2023)
  • 4th Prix La Koumia (2023)
  • 4th Prix de Marolles (2023)
PIERREFITTE (2020) f. Placed PEGASE HURRY FUSAICHI PEGASUS
  • 2nd Prix Gazala (2023)
  • 3rd Prix Luth Enchantee (2023)
  • 4th Prix de Pigalle (2023)
  • 4th Prix Calandria (2023)
POP ART (2018) f. Placed MONEY DROP MARTINO ALONSO
  • 2nd Prix de Dreslincourt (2020)
  • 3rd Prix du Carrefour Papillon (2021)
  • 3rd Prix A. Raimbourg-Bourvil (2020)
PORTOFINO (2018) h. Placed FALABALA NAYEF
  • 2nd Prix Gilbert Moga (2021)
  • 4th Prix Alphonse XIII (2022)
PRETTY PLAYER (2018) f. Placed LA JALOUSIE MUHTATHIR
  • 2nd Prix de Coppet (2020)
  • 3rd Prix de la Municipalite (2020)
RUE D'AUMALE (2018) f. Placed STADORE KENDOR
  • 4th Prix de l'Aunette (2020)
  • 2nd Prix de la Federation du Nord (2021)
SANSKRIT (2020) h. Placed TAHITI WAY SOLDIER OF FORTUNE
  • 2nd Prix Nathalie Desoutter (2023)
  • 3rd Prix du Tarn (2023)
  • 3rd Prix Jean Hilleriteau (2023)
SATIN LADY (2018) f. Placed SEA SATIN ELUSIVE CITY
  • 3rd Prix Marlyne Viallat (2021)
  • 2nd Prix des Peupliers (2021)
  • 2nd Prix de Lambersart (2021)
ZENHAYA (2018) f. Placed STAR VAL ENRIQUE
  • 2nd Prix du Conseil Régional (2022)
  • 3rd Prix de la Bogue d'Or (2022)
  • 4th Prix des Bénévoles (2022)
  • 4th Prix de l'Union des Commercants (2022)
DAN (2018) g. Placed BIEN NOMMEE WHIPPER
  • 3rd Prix de Saône et Loire (2021)
DILLON (2019) g. Placed PICAYUNE MANDURO
  • 3rd Prix Sam Gendron (2022)
DON'T WATCH ME CRY (2020) f. Placed REVOLTE GREEN TUNE
  • 3rd Prix Roc'Eclerc (2023)
  • 4th Prix de la Coquille (2023)
GRIBARIANE (2018) f. Placed GRIBATUNE GREEN TUNE
  • 3rd Prix de l'association des Propriétaires (2021)
  • 4th Prix du Conseil Régional du Limousin (2021)
MACARON (2021) f. Placed MERSEY KODIAC
  • 3rd Prix Crédit Mutuel Océan (2023)
SUBTLE TRUTH (2019) g. Placed ALLEGRIA DALAKHANI
  • 3rd Prix Charles du Breil (2022)
ZAHRA (2020) f. Placed SANEMA ELUSIVE CITY
  • 3rd Prix Jean Rouget (2023)
  • 3rd Prix du Lieutenant Guy Pasquet (2023)
  • 4th Prix du Brionnais (2023)
ZARIYA (2019) f. Placed ZANATIYA SINNDAR
  • 4th Prix Tanerko (2021)
  • 3rd Prix des Cypres (2022)
ARYA (2020) f. Placed DOHIBANE DANEHILL
  • 4th Prix Gustave et René Wattinne (2023)
DONA ALEGRIA (2018) f. Placed ZEWARA ALHAARTH
  • 4th Prix Anne de Bretagne (2021)
EMPIRE OF THE SUN (2020) h. Placed BOLEYNA OFFICER
  • 4th Handicap (2023)
JARYAN (2018) h. Placed JAILLISSANTE VERGLAS
  • 4th Prix du Pesage (2020)
KISSING BOOTH (2019) f. Placed KISSIN SIGN TURTLE BOWL
  • 4th Prix de Pamperodine (2022)
SAMSTRONG (2018) g. Placed HOLIDAY MAKER DUBAI DESTINATION
  • 4th Prix Roux-Meulien (2021)
Racing and Breeding Information supplied by France Galop, the US Jockey Club and Weatherbys Group Limited.
This website uses cookies
Cookies are small text files held on your computer.They allow us to give you the best browsing experience possible and mean we can understand how you use our site.
Some cookies have already been set. You can delete and block cookies but parts of our site won't work without them.
By using our website you accept our use of cookies.
No, I want to find out more Yes, I agree
This website uses cookies
Cookies are small text files held on your computer.They allow us to give you the best browsing experience possible and mean we can understand how you use our site.
Some cookies have already been set. You can delete and block cookies but parts of our site won't work without them.
By using our website you accept our use of cookies.
No, I want to find out more Yes, I agree