REDOUTE'S CHOICE

Bai m. 1996 DANEHILL - SHANTHAS CHOICE

DANEHILL DANZIG NORTHERN DANCER NEARCTIC
NATALMA
PAS DE NOM ADMIRAL'S VOYAGE
PETITIONER
RAZYANA HIS MAJESTY RIBOT
FLOWER BOWL
SPRING ADIEU BUCKPASSER
NATALMA
SHANTHAS CHOICE CANNY LAD BLETCHINGLY BISCAY
COOGEE
JESMOND LASS LUNCHTIME
BEAUTIFUL DREAMER
DANCING SHOW NIJINSKY NORTHERN DANCER
FLAMING PAGE
SHOW LADY SIR IVOR
BEST IN SHOW
8f

A 3 ans - 1999

1er Caufield Guineas, 1600 mètres, Caulfield, 09 octobre 1999
1er Manikato Stakes, 1200 mètres, Moonee Valley, 14 août 1999
1er Blue Diamond Stks, 1200 mètres, Caulfield, 27 février 1999
3ème Vic Health Cup, 1400 mètres, Caulfield, 19 septembre 1999
4ème Ascot Vale Stks, 1200 mètres, Flemington, 04 septembre 1999
1er Veuve Clicquot Stks LR, 1100 mètres, Caulfield, 20 février 1999

A 4 ans - 2000

1er C F Orr Stks, 1400 mètres, Caulfield, 19 février 2000
2ème Australia Stakes, 1200 mètres, Moonee Valley, 25 janvier 2000
3ème Futurity Stks, 1400 mètres, Caulfield, 04 mars 2000
Les performances et pedigrees sont fournis par France Galop, le Jockey Club USA et Weatherbys Group Limited.
Nom Mère Père de mère
ABSOLUTELY (2007) f. Gagnante de Gr.I CATSHAAN CATRAIL
  • 1er Atc Australian Oaks GR I (2011)
ALLEZ WONDER (2005) f. Gagnante de Gr.I LUNA TUDOR MILITARY PLUME
  • 1er Mrc Toorak H. GR I (2009)
  • 1er Illawarra Tc Keith F Nolan Classic LR (2009)
ANAMATO (2003) f. Gagnante de Gr.I VOLTAGE WHISKEY ROAD
  • 1er Sajc Australasian Oaks GR I (2007)
  • 1er Vrc Kewney S. GR II (2007)
  • 1er Mvrc Moonee Valley Fillies Oaks Classic GR II (2007)
  • 1er Sajc Sires' Produce S. GR III (2006)
BONARIA (2008) f. Gagnante de Gr.I DECIDITY LAST TYCOON
  • 1er Vrc Myer Classic GR I (2014)
  • 1er Mrc Mannerism S. GR III (2014)
  • 1er Vrc Schweppervescence Trophy GR III (2013)
CHEEKY CHOICE (2003) f. Gagnante de Gr.I CHRISTCHURCH CAERLEON
  • 1er Ajc Flight S. GR I (2006)
  • 1er Stc Tea Rose S. GR II (2006)
DARIANA (2006) f. Gagnante de Gr.I BELDARIAN LAST TYCOON
  • 1er Brc Queensland Derby GR I (2010)
  • 1er Ajc Frank Packer P. GR III (2010)
EMPIRES CHOICE (2003) m. Gagnant de Gr.I ROSIES STAR STAR WAY
  • 1er Queensland Derby GR I (2007)
  • 1er Btc Rough Habit P. GR III (2007)
FASHIONS AFIELD (2002) f. Gagnante de Gr.I ATTIRE WILD AGAIN
  • 1er Ajc Flight S. GR I (2005)
  • 1er Ajc Sires' Produce S. GR I (2005)
  • 1er Stc Reisling Slipper Trial S. GR II (2005)
  • 1er Gold Coast Guineas LR (2006)
GALLICA (2005) f. Gagnante de Gr.I SWING QUEEN KINGMAMBO
  • 1er Sajc Schweppes Oaks GR I (2009)
  • 1er Mrc Thousand Guineas GR I (2008)
  • 1er Vrc Kewney S. GR II (2009)
  • 1er Vrc Edward Manifold S. GR II (2008)
GOD'S OWN (2002) m. Gagnant de Gr.I ANGEL IN DISGUISE SKY CHASE
  • 1er Mrc Caulfield Guineas GR I (2005)
HAMPTON COURT (2011) m. Gagnant de Gr.I ROSES 'N' WINE BROKEN VOW
  • 1er Atc Spring Champion S. GR I (2014)
  • 1er Atc Dulcify H. LR (2014)
KING'S ROSE (2007) f. Gagnante de Gr.I NUREYEV'S GIRL NUREYEV
  • 1er Cjc New Zealand One Thousand Guineas GR I (2010)
  • 1er New Zealand One Thousand Guineas GR I (2010)
  • 1er Mvrc Wh Stocks S. GR II (2011)
  • 1er Mrc Memsie S. GR II (2011)
  • 1er Waikato Rc Sir Tristram Fillies Classic GR II (2011)
  • 1er Arc Royal S. GR II (2011)
  • 1er Manawatu Rc Eulogy S. GR III (2010)
  • 2ème Sportingbet Moonga Stks GR III (2012)
  • 1er Ashburton Rc Ray Coupland S. LR (2010)
LANKAN RUPEE (2009) h. Gagnant de Gr.I ESTELLE COLLECTION STRAVINSKY
  • 1er Vrc Lightning S. GR I (2015)
  • 1er Mvrc Manikato S. GR I (2014)
  • 1er Atc Tj Smith S. GR I (2014)
  • 1er Vrc Newmarket H. GR I (2014)
  • 1er Mrc Oakleigh P. GR I (2014)
  • 1er Mrc Rubiton S. GR II (2014)
  • 1er Mrc Kevin Heffernan S. GR III (2013)
  • 1er Vrc Dilmah Earl Grey S. LR (2013)
LOTTERIA (2001) f. Gagnante de Gr.I ROSE REWARD SIR TRISTRAM
  • 1er Vrc Empire Rose S. GR I (2005)
  • 1er Ajc Flight S. GR I (2004)
  • 1er Stc Shannon S. GR II (2005)
  • 1er Ajc Surround S. GR II (2005)
  • 1er Newcastle Jc Spring S. GR III (2004)
  • 1er Ajc Show County H. LR (2005)
MASTER OF DESIGN (2005) m. Gagnant de Gr.I URGE TO MERGE LAST TYCOON
  • 1er Atc Tj Smith S. GR I (2012)
  • 1er Atc Theo Marks H. GR II (2011)
MELITO (2006) f. Gagnante de Gr.I CLOISTER MARAUDING
  • 1er Qld Tatt's Rc Winter S. GR I (2010)
  • 1er Ajc Tj Smith S. GR I (2010)
  • 1er Atc Apollo S. GR II (2011)
  • 1er Ajc Furious S. GR II (2009)
  • 1er Stc Silver Slipper S. GR II (2009)
MISS FINLAND (2003) f. Gagnante de Gr.I FOREST PEARL WOODMAN
  • 1er Stc Arrowfield Stud S. GR I (2007)
  • 1er Vrc Australian Guineas GR I (2007)
  • 1er Vrc Oaks GR I (2006)
  • 1er Mrc Thousand Guineas GR I (2006)
  • 1er Stc Golden Slipper S. GR I (2006)
  • 1er Mrc Memsie S. GR II (2007)
  • 1er Mrc Angus Armanasco S. GR II (2007)
  • 1er Mrc Tranquil Star S. GR III (2006)
  • 1er Mrc Hdf Mcneil S. GR III (2006)
  • 1er Vrc Talindert S. LR (2006)
MUSIR (2006) m. Gagnant de Gr.I DIZZY DE LAGO ENCOSTA DE LAGO
  • 1er Greyville Golden Horseshoe S. GR I (2009)
  • 1er Meydan Al Rashidiya S. GR II (2012)
  • 1er Istanbul Topkapi Trophy GR II (2011)
  • 1er Uae Derby GR II (2010)
  • 2ème Zabeel Mile GR II (2013)
  • 3ème Hungerford Stks GR II (2011)
  • 1er Meydan Al Maktoum Challenge Round 1 S. GR III (2012)
  • 1er Meydan Uae Two Thousand Guineas GR III (2010)
NADEEM (2003) m. Gagnant de Gr.I CANDIDE SOUND REASON
  • 1er Mrc Blue Diamond S. GR I (2006)
  • 1er Vrc Maribyrnong P. GR III (2005)
REDOUTE'S DANCER (2003) m. Gagnant de Gr.I CONDESCENDANCE EL GRAN SENOR
  • 1er New Zealand Derby GR I (2007)
  • 1er Arc Championship S. GR II (2007)
ROYAL DESCENT (2009) f. Gagnante de Gr.I MULAN PRINCESS KAAPSTAD
  • 1er Australian Oaks GR I (2013)
  • 1er Atc Adrian Knox S. GR III (2013)
SAMANTHA MISS (2005) f. Gagnante de Gr.I MILLIYET ZABEEL
  • 1er Vrc Vrc Oaks GR I (2008)
  • 1er Vrc Oaks GR I (2008)
  • 1er Ajc Flight S. GR I (2008)
  • 1er Ajc Champagne S. GR I (2008)
  • 1er Stc Tea Rose S. GR II (2008)
  • 1er Ajc Furious S. GR II (2008)
  • 1er Ajc Silver Shadow S. GR III (2008)
SNITZEL (2002) m. Gagnant de Gr.I SNIPPETS' LASS SNIPPETS
  • 1er Mrc Oakleigh P. GR I (2006)
  • 1er Ajc Challenge S. GR II (2006)
  • 1er Ajc Up and Coming S. GR III (2005)
  • 1er Stc Skyline S. GR III (2005)
  • 1er Btc Tommy Smith Slipper S. LR (2004)
  • 1er Ajc Breeders' P. LR (2004)
STRATUM (2002) m. Gagnant de Gr.I BOURGEOIS LUSKIN STAR
  • 1er Stc Golden Slipper S. GR I (2005)
  • 1er Stc Pago Pago S. GR II (2005)
UNDOUBTEDLY (2002) m. Gagnant de Gr.I KISS A HALO DONT SAY HALO
  • 1er Mrc Blue Diamond S. GR I (2005)
  • 1er Sajc Queen Adelaide S. LR (2005)
WYLIE HALL (2009) m. Gagnant de Gr.I BEAUTY BELLE IDEAL PLANET
  • 1er Turffontein South African Derby GR I (2013)
  • 1er South African Derby GR I (2013)
  • 1er Turffontein Colorado King S. GR II (2015)
  • 1er Turffontein Derby Trial LR (2013)
GOLD LUCK (2014) f. Placée de Gr.I BORN GOLD BLUSHING GROOM
  • 3ème Prix Jean Prat GR I (2017)
  • 2ème Prix de Sandringham GR II (2017)
  • 1er Prix Vanteaux GR III (2017)
  • 1er Prix Tenebreuse (2016)
  • 2ème Prix Isonomy LR (2016)
ELZAAM (2008) m. Placé de Gr.I MAMBO IN FREEPORT KINGMAMBO
  • 4ème Golden Jubilee Stks GR I (2011)
  • 2ème Coventry Stks GR II (2010)
  • 3ème July Stks GR II (2010)
  • 3ème John Smith's Extra Smooth Stks GR III (2010)
  • 4ème John Guest Bengough Stks GR III (2011)
  • 1er Whitman Howard Investment Bank Carnarvon Stks LR (2011)
MUTAWAAJID (2003) m. Placé de Gr.I ELATED LADY VAIN
  • 4ème Betfred Sprint Cup GR I (2007)
  • 1er Stc Hobartville S. GR II (2007)
  • 1er Ajc Royal Sovereign S. GR II (2007)
  • 4ème Dubai International Airport World Trophy GR III (2007)
SPOTIFY (2014) m. Placé de Gr.I GWENSEB GREEN TUNE
  • 4ème Poule d'Essai des Poulains GR I (2017)
  • 2ème Prix Daphnis GR III (2017)
  • 3ème Prix de Fontainebleau GR III (2017)
  • 1er Prix du Four à Chaux (2016)
WAJNAH (2014) f. Placée de Gr.I BENZOLINA SECOND EMPIRE
  • 4ème Poule d'Essai des Pouliches GR I (2017)
  • 1er Prix Didier Vezia (2016)
AMELIA'S DREAM (2005) f. Gagnante de Gr.II SHALT NOT ST COVET
  • 1er Stc Silver Slipper S. GR II (2008)
BISHOPS ROCK (2001) m. Gagnant de Gr.II RADIUM SPRINGS SIR TRISTRAM
  • 1er Greyville Astrapak H. GR II (2006)
  • 1er Turffontein Colorado King S. GR II (2006)
  • 1er Scottsville Michael Roberts H. LR (2006)
DOLMABACHE (2007) f. Gagnante de Gr.II OUR ECHEZEAUX ZABEEL
  • 1er Cambridge Jc Travis S. GR II (2012)
DOUBTING (2002) f. Gagnante de Gr.II SOVEREIGN RUBY SOVEREIGN RED
  • 1er Vrc Av Kewney S. GR II (2006)
  • 1er Mrc Tranquil Star S. GR III (2005)
  • 1er Mrc Blue Diamond Prelude GR III (2005)
  • 1er Ajc Wiggle H. LR (2007)
  • 1er Stc Triscay S. LR (2007)
DRUMBEATS (2005) m. Gagnant de Gr.II DELICATE CHOICE LAST TYCOON
  • 1er Stc Shannon S. GR II (2009)
  • 1er Ajc Bill Ritchie H. GR III (2010)
  • 1er Vrc Hilton S. LR (2008)
DUELLED (2002) m. Gagnant de Gr.II LEICA PRETENDER SIR TRISTRAM
  • 1er Mvrc Aami Vase GR II (2005)
EL DAANA (2004) f. Gagnante de Gr.II SUNDAY VALENTINE SUNDAY SILENCE
  • 1er Vrc Edward Manifold S GR II (2007)
  • 1er Sajc Queen Adelaide S. LR (2007)
GALAH (2008) m. Gagnant de Gr.II RINKY DINK DISTORTED HUMOR
  • 1er Brc Qtc Cup GR II (2013)
  • 1er Vrc Carbine Club S. GR III (2011)
  • 1er Mrc Lightway Australia S. LR (2011)
GIRL GONE ROCKIN' (2008) f. Gagnante de Gr.II SORRENTO JUST A DANCER
  • 1er Vrc Matriarch S. GR II (2013)
HONORINE (2009) f. Gagnante de Gr.II ZALDIVAR HONOUR AND GLORY
  • 1er Turffontein Camellia S. GR II (2014)
MAJMU (2011) f. Gagnante de Gr.II SPONTANEOUS HUSSONET
  • 1er Turffontein South African Fillies Nursery GR II (2014)
  • 1er Turffontein Starling S. GR III (2014)
  • 1er Turffontein Pretty Polly S. GR III (2014)
  • 1er Turffontein Ruffian S. LR (2014)
MUSKET (2003) m. Gagnant de Gr.II TUGELA RIVERMAN
  • 1er Stc Shannon S. GR II (2008)
REKINDLED INTEREST (2007) h. Gagnant de Gr.II REKINDLED AFFAIR RAINBOW QUEST
  • 1er Mvrc Dato' Tan Chin Nam S. GR II (2011)
  • 1er Mvrc Aami Vase GR II (2010)
SISTER MADLY (2006) f. Gagnante de Gr.II JADE TIARA BUREAUCRACY
  • 1er Vrc Seppelt Salinger S. GR II (2011)
  • 1er Mrc How Now S. GR III (2011)
  • 1er Atc Southern Cross S. GR III (2011)
TANGO'S DAUGHTER (2010) f. Gagnante de Gr.II TANGO FIRE ANABAA
  • 1er Sajc Queen of the South S. GR II (2014)
  • 1er Sajc Hc Nitschke S. LR (2014)
TICKETS (2006) m. Gagnant de Gr.II STAGING SUCCESS EXPRESS
  • 1er Stc Phar Lap S. GR II (2010)
  • 1er Stc Pago Pago S. GR II (2009)
  • 1er Vrc Poseidon S. LR (2009)
  • 1er Ajc Canonbury S. LR (2009)
VARENNA MISS (2006) f. Gagnante de Gr.II MICA'S PRIDE BITE THE BULLET
  • 1er Brc Qtc Cup GR II (2011)
VAVASOUR (2011) f. Gagnante de Gr.II VALPOLICELLA RED RANSOM
  • 1er Waikato Rc Sir Tristram Fillies Classic GR II (2015)
FLORENTINA (2008) f. Placée de Gr.II CELEBRIA PEINTRE CELEBRE
  • 2ème Nsw Tatt's Rc Furious S. GR II (2011)
  • 3ème Atc Tea Rose S. GR II (2011)
  • 1er Gold Coast Guineas GR III (2012)
  • 1er Gctc Gold Coast Guineas GR III (2012)
  • 2ème Atc Silver Shadow S. GR III (2011)
TAZAHUM (2008) m. Placé de Gr.II HUJA ALZAO
  • 4ème Joel Stks GR II (2011)
  • 2ème Sky Bet Mobile Strensall Stks GR III (2011)
  • 3ème Sky Bet Strensall Stks GR III (2012)
  • 1er Charles Heidsieck Champagne Heron Stks LR (2011)
  • 1er Sandown Heron S. LR (2011)
  • 2ème John Dunlop Fortune Stks LR (2012)
  • 4ème Rsa Thoroughbred Stks LR (2011)
A TIME FOR JULIA (2009) f. Gagnante de Gr.III PROCRASTINATE JADE HUNTER
  • 1er Atc Roy Higgins Tribute H. GR III (2014)
  • 1er Mrc Geoffrey Bellmaine S. GR III (2014)
  • 1er Snowhite Maintenance Plate (2012)
AL SAMER (2002) m. Gagnant de Gr.III MY LADY'S KEY KEY TO THE MINT
  • 1er Canberra Rc Black Opal S. GR III (2005)
  • 1er Stc Darby Munro S. LR (2006)
ALBRECHT (2009) m. Gagnant de Gr.III O'GISELLE OCTAGONAL
  • 1er Atc Up and Coming S. GR III (2012)
ALZORA (2009) f. Gagnante de Gr.III BRYCE CANYON GULCH
  • 1er Vrc Vanity S. GR III (2013)
  • 1er Mrc Ethereal S. LR (2012)
AUSSIES LOVE SPORT (2010) m. Gagnant de Gr.III MISS JAKEO UNBRIDLED'S SONG
  • 1er Atc Ming Dynasty H. GR III (2013)
BENETEAU (2007) m. Gagnant de Gr.III SLICE OF PARADISE ENCOSTA DE LAGO
  • 1er Mrc Blue Diamond Prelude GR III (2010)
BID SPOTTER (2005) h. Gagnant de Gr.III ISOLDA SIR TRISTRAM
  • 1er Trc Hobart Cup GR III (2011)
  • 1er Atc Manion Cup LR (2011)
  • 1er City Tattersalls Club Cup LR (2009)
BURGUNDY (2008) m. Gagnant de Gr.III GRAND ECHEZEAUX ZABEEL
  • 1er Cambridge Jc Cambridge Breeders' S. GR III (2012)
  • 1er Manawatu Rc Flying H. LR (2013)
  • 1er Levin S. LR (2012)
  • 1er Arc Mr Tiz Trophy LR (2012)
  • 1er North Canterbury Rc Canterbury S. LR (2011)
DR DOUTE'S (2005) m. Gagnant de Gr.III NO LIMIT DR GRACE
  • 1er Vrc Carbine Club S. GR III (2008)
  • 1er Sajc City of Adelaide S. LR (2009)
DYSTOPIA (2006) f. Gagnante de Gr.III BOURGEOIS LUSKIN STAR
  • 1er Vrc Gh Mumm S. GR III (2013)
  • 1er Atc Toy Show H. LR (2012)
  • 1er Atc Triscay S. LR (2012)
FAST 'N' FAMOUS (2002) m. Gagnant de Gr.III ZALINDA ZABEEL
  • 1er Vrc Gilgai S. GR III (2006)
  • 1er Stc Starlight S. LR (2006)
GET SQUARE (AUS) (2003) m. Gagnant de Gr.III LET'S GET EVEN THUNDER GULCH
  • 1er Mrc Norman Robinson S. GR III (2006)
GLOBAL BALANCE (2009) f. Gagnante de Gr.III BALANCE OF NATURE STORM CAT
  • 1er Sajc Schweppervescence S. GR III (2013)
  • 1er Ttc Tasmanian Oaks LR (2013)
IBIZA (2014) f. Gagnante de Gr.III OLGA PREKRASA KINGMAMBO
  • 1er Prix Chloé GR III (2017)
  • 2ème Prix Melisande LR (2017)
KITTENS (2007) f. Gagnante de Gr.III ST. KATHERINE BARATHEA
  • 1er Sajc Chairman's S. GR III (2011)
  • 1er Sajc Hill Smith S. LR (2010)
LEVELLER (2002) f. Gagnante de Gr.III STARTLING MISS STAR WAY
  • 1er Vrc Thoroughbred Breeders' S. GR III (2005)
LILLIBURLERO (2009) f. Gagnante de Gr.III REGIMENTAL GAL GENERAL NEDIYM
  • 1er Atc Triscay S. GR III (2014)
MEARAS (2003) m. Gagnant de Gr.III ELDARIN MARAUDING
  • 1er Newcastle Jc Spring S. GR III (2006)
  • 1er City Tatt's Rc Ming Dynasty H. LR (2006)
MIRRASALO (2006) f. Gagnante de Gr.III ST. THERESE DEHERE
  • 1er Qld Tatt's Rc Tattersall's Cup GR III (2010)
PACKING COMMANDER (2006) h. Gagnant de Gr.III ABBADENA RUNYON
  • 1er Hkjc National Day Cup GR III (2012)
  • 1er Hkjc Centenary Vase GR III (2012)
PANZER DIVISION (2011) m. Gagnant de Gr.III DESERT FIGHT HUSSONET
  • 1er Atc Ming Dynasty H. GR III (2014)
PURE ELEGANCE (2009) f. Gagnante de Gr.III OUR ECHEZEAUX ZABEEL
  • 1er Hawke's Bay Gold Trail S. GR III (2012)
RED LORD (2003) h. Gagnant de Gr.III DAME CATH ZABEEL
  • 1er Mrc Naturalism S. GR III (2009)
  • 1er Stc Premier's Cup LR (2008)
  • 1er Stc Parramatta Cup LR (2008)
SCISSOR KICK (2011) m. Gagnant de Gr.III BACK PASS QUEST FOR FAME
  • 1er Atc Eskimo Prince S. GR III (2015)
  • 1er Atc Up and Coming S. GR III (2014)
  • 1er Atc Rosebud H. LR (2014)
SEASIDE (2009) f. Gagnante de Gr.III LIVING SPIRIT HENNESSY
  • 1er Scone Rc Dark Jewel Classic GR III (2014)
SHAAHEQ (2007) f. Gagnante de Gr.III DAMASCHINO LAST TYCOON
  • 1er Vrc Thoroughbred Breeders S. GR III (2010)
SHEER TALENT (2009) m. Gagnant de Gr.III ST. KATHERINE BARATHEA
  • 1er Vrc Cs Hayes S. GR III (2013)
TAHNI GIRL (2001) f. Gagnante de Gr.III BALLROOM BABE CITIDANCER
  • 1er Mrc Hdf Mcneil S. GR III (2004)
  • 1er Vrc Red Roses S. LR (2004)
  • 1er Vrc Australian Cup Carnival S. LR (2004)
VIENNESE (2005) f. Gagnante de Gr.III SNIPPETS' LASS SNIPPETS
  • 1er Sajc Jansz S. GR III (2008)
  • 1er Mrc Quezette S. LR (2008)
ZINGALING (2006) f. Gagnante de Gr.III DONE THAT CENTAINE
  • 1er Atc Birthday Card S. GR III (2011)
  • 1er Ajc Pj Bell H. LR (2010)
HIGH ESTEEM (2009) m. Placé de Gr.III PARK ESTEEM SINGSPIEL
  • 2ème Cameron H'cap GR III (2013)
  • 1er Sajc Port Adelaide Guineas LR (2013)
RAKASA (2009) f. Placée de Gr.III DANSE ARABE SEEKING THE GOLD
  • 2ème Whiteley Clinic Prestige Stks GR III (2011)
ABIDEWITHME (2009) f. Gagnante de Listed CRIMSON ZABEEL
  • 1er Wrc Anniversary H. LR (2014)
  • 1er Ashburton Rc Ray Coupland S. LR (2012)
ANTIQUE BELLE (2009) f. Gagnante de Listed ANTIQUE METAL STORM
  • 1er Watc Jungle Mist Classic LR (2014)
  • 1er Watc Burgess Queen S. LR (2012)
BRADBURY'S LUCK (2002) m. Gagnant de Listed SKATING AT TALAQ
  • 1er Gctc Magic Millions 2yo Classic S. LR (2005)
  • 1er Ajc Canonbury S. LR (2004)
BROADWAY BELLE (2005) f. Gagnante de Listed ANTIQUE METAL STORM
  • 1er Watc Jungle Dawn Classic LR (2009)
BURNSTONE (2012) m. Gagnant de Listed MERLENE DE LAGO ENCOSTA DE LAGO
  • 1er Mrc Blue Diamond Preview LR (2015)
CABAZON (2005) f. Gagnante de Listed CAMBIATA ALZAO
  • 1er Trc Strutt S. LR (2009)
CANTONESE (2007) h. Gagnant de Listed KYLIKWONG RED RANSOM
  • 1er Atc Christmas Cup LR (2012)
CHIARAMONTE (2009) m. Gagnant de Listed CHIARA LAST TYCOON
  • 1er Atc Darby Munro S. LR (2013)
CHIC CHOICE (2001) f. Gagnante de Listed FORTUNATA DR GRACE
  • 1er Sajc Waterford Crystal Laelia S. LR (2005)
CLIANTHUS (2008) f. Gagnante de Listed FLOWER PARK NIHON PILLOW WINNER
  • 1er Hanshin Marguerite S. LR (2011)
COME HITHER (2006) f. Gagnante de Listed HANKY PANKY ANABAA
  • 1er Vrc Talindert S. LR (2009)
  • 1er Mrc Debutant S. LR (2008)
ESSINGTON (2006) h. Gagnant de Listed BESAME MUCHO ENCOSTA DE LAGO
  • 1er Brc Ascot H. LR (2011)
  • 1er Brc Falvelon H. LR (2011)
ESTEE (2005) f. Gagnante de Listed TYCOON LIL LAST TYCOON
  • 1er Sajc Adelaide Guineas LR (2009)
FULLAZZ (2002) f. Gagnante de Listed BATTONAGE KENMARE
  • 1er Mrc Debutante S. LR (2004)
GRAND JARDIN (2005) h. Gagnant de Listed LIBERTY ROSE ROYAL ACADEMY
  • 1er Watc Rs Crawford S. LR (2010)
LA AMISTAD (2009) f. Gagnante de Listed TUGELA RIVERMAN
  • 1er Atc Wj Mckell Cup LR (2014)
LILAC FAIRY (2015) f. Gagnante de Listed BORDER BLOOM SELKIRK
  • 1er Prix des Sablonnets LR (2017)
  • 2ème Critérium de la Venste d'Octobre Arqana (2017)
  • 2ème Prix E. Camus (2017)
LUCKY UNICORN (2002) m. Gagnant de Listed LA BAMBA LAST TYCOON
  • 1er Vrc Chester Manifold S. LR (2007)
MALOOSE (2002) f. Gagnante de Listed CLASSIC PLUME MILITARY PLUME
  • 1er Sajc Schweppervescence S. LR (2007)
MAMA'S CHOICE (2009) f. Gagnante de Listed RED HOT MAMA GENERAL NEDIYM
  • 1er Mrc Chairman's S. LR (2012)
MAULES CREEK (2007) h. Gagnant de Listed BRAMBLE ROSE SHINKO KING
  • 1er Atc Randwick City H. LR (2012)
METALLURGICAL (2006) h. Gagnant de Listed LADY CAPEL LAST TYCOON
  • 1er Brc Hinkler H. LR (2012)
MILESTONE (2007) h. Gagnant de Listed CANNYANNA CANNY LAD
  • 1er Geelong Classic LR (2010)
MISS MOONEY MOONEY (2001) f. Gagnante de Listed SALLY MAGIC KELTRICE
  • 1er Sajc City of Marion S. LR (2006)
NO LOOKING BACK (2009) f. Gagnante de Listed MIRROR MIRROR DEHERE
  • 1er Nsw Tatt's Rc Carrington S. LR (2013)
NOT A SINGLE DOUBT (2001) m. Gagnant de Listed SINGLES BAR RORYS JESTER
  • 1er Mrc Zeditave S. LR (2005)
  • 1er Ajc Canonbury S. LR (2003)
OBVIOUS CHOICE (2004) h. Gagnant de Listed OPERA QUEEN PLEASANT COLONY
  • 1er Scone Cup LR (2009)
OPPORTUNITY (2002) f. Gagnante de Listed TE AKAU BIRD BLUEBIRD
  • 1er Mvrc Leslie Froggatt S. LR (2005)
PAPILIO (2007) f. Gagnante de Listed LAFLEUR ZABEEL
  • 1er Hororata Rc South Island Thoroughbred Breeders S. LR (2012)
PEEPING (2011) f. Gagnante de Listed MISS MARIELLE ENCOSTA DE LAGO
  • 1er Atc Darby Munro S. LR (2015)
PRESENTING (2002) f. Gagnante de Listed CHRISTMAS SPIRIT BLETCHINGLY
  • 1er Sajc Morphettville Guineas LR (2005)
PROVENCE (2001) f. Gagnante de Listed LA BAMBA LAST TYCOON
  • 1er Vrc Desirable H. LR (2004)
RARE DIAMOND (2005) f. Gagnante de Listed LO ZIMBELLO POLISH LAUGHTER
  • 1er Brc Juanmo H. LR (2010)
ROCK MAGIC (2009) h. Gagnant de Listed ROCKABUBBLE BUBBLE GUM FELLOW
  • 1er Watc Farnley S. LR (2014)
SHAQIRA (2008) f. Gagnante de Listed HAMMIYA DARSHAAN
  • 1er Munich Nereide Rennen LR (2012)
SHARKBITE (2003) m. Gagnant de Listed BACK PASS QUEST FOR FAME
  • 1er Mrc Lord S. LR (2007)
SHE'S CLEAN (2008) f. Gagnante de Listed FEATHER DUSTER END SWEEP
  • 1er Atc June S. LR (2013)
  • 1er Atc Triscay S. LR (2013)
STOCKADE (2004) h. Gagnant de Listed OUR SIDE SHOW SNIPPETS
  • 1er Geelong Classic LR (2007)
STRAWBERRY BOY (2008) h. Gagnant de Listed STRAWBERRY GIRL STRAWBERRY ROAD
  • 1er Hawkesbury Rc Ladies Day Cup LR (2014)
SWISH TRISH (2002) f. Gagnante de Listed SMYTZER'S TRISH GEIGER COUNTER
  • 1er Sajc Redelva S. LR (2006)
TIME THIEF (2005) m. Gagnant de Listed PROCRASTINATE JADE HUNTER
  • 1er Mrc Zeditave S. LR (2009)
TRANQUILITY (2006) f. Gagnante de Listed CREATRIX UMATILLA
  • 1er Watc la Trice Classic LR (2010)
WALES (2009) m. Gagnant de Listed VALKYRIE DIVA JADE ROBBERY
  • 1er Mrc Redoute's Choice S. LR (2012)
WAR ENDS (2006) h. Gagnant de Listed GOOD NEWS DON'T FORGET ME
  • 1er Murray Bridge Gold Cup LR (2011)
WHOEVER (2001) f. Gagnante de Listed CELEBRATION BELL TRUE VERSION
  • 1er Ajc Nivison H. LR (2006)
ZUPACOOL (2005) m. Gagnant de Listed BE COOL GROSVENOR
  • 1er Bendigo Cup LR (2009)
GALICIAN (2009) f. Placée de Listed GWENEIRA MACHIAVELLIAN
  • 1er Ladbrokes H'cap Stks (2013)
  • 1er Cash Out Multiples Only on Betfair International (2013)
  • 1er 'choose Ebf Nominated' F. H'cap Stks (2013)
  • 1er Irish Stallion Farms Ebf Conditions Stks (2013)
  • 2ème 32red/ebfstallions.com Fleur de Lys F. Stks LR (2013)
  • 2ème Thoroughbred Breeders' Association F. H'cap (2013)
  • 2ème Betfred Tv H'cap Stks (2013)
  • 2ème Riu Palace Meloneras H'cap Stks (2013)
  • 3ème Coral App Download From the App Store Quebec Stks LR (2013)
  • 3ème Winners Are Welcome at Betdaq Ebf Stallions Hyde LR (2013)
  • 3ème Winners Are Welcome at Betdaq Ebf Stallions Hyde LR (2013)
  • 3ème H Jarvis 135th Anniversary H'cap Stks (2013)
  • 4ème Betfred Mile (2013)
ASTRONOMY'S CHOICE (2014) f. Placée de Listed ASTRONOMY DOMINE GALILEO
  • 1er Maiden Fillies' Stakes (2016)
  • 3ème Tweenhills Pretty Polly Stks LR (2017)
GOLDEN ATTITUDE (2014) f. Placée de Listed GOLD ROUND CAERLEON
  • 1er Prix de la Croix Vaillant (2017)
  • 3ème Prix Durban (2017)
  • 4ème Prix Caravelle LR (2017)
  • 4ème Prix Chapeau Rouge (2016)
SMOULDER (2014) f. Placée de Listed YUMMY MUMMY MONTJEU
  • 1er Maiden Stakes (2017)
  • 4ème Yeomanstown Stud Dark Angel Ebf Stakes LR (2017)
ASHUTOR (2014) h. Gagnant ASHALANDA LINAMIX
  • 1er Prix Francis Chêne (2017)
  • 1er Prix du Haras de Montaigu (2017)
  • 3ème Prix de la Bruche (2017)
BRASSBOUND (2008) h. Gagnant IN A BOUND ASHKALANI
  • 1er Download the Coral App Selling Stakes (2016)
  • 1er Southwell H'cap Stks (2015)
  • 1er Totepool H'cap Stks (2015)
  • 1er Christmas Party Nights at Dundalk H'cap (Div 1) (2012)
  • 2ème Claiming Stakes (2015)
  • 2ème 32red H'cap Stks (2015)
  • 3ème Coral Mobile Just Three Clicks To Bet H'cap Stks (2014)
  • 4ème Betway Selling Stakes (2017)
  • 4ème Claiming Stakes (2016)
CATERINA DE MEDICI (2009) f. Gagnante NIGHT DHU MONTJEU
  • 1er Coral App Download From the App Store Mdn Stks (2013)
  • 2ème Betfred 'catch Fred's Pushes on Betfred Tv' Mdn (2013)
CELESTIAL SPHERES (2014) m. Gagnant COPERNICA GALILEO
  • 1er Handicap Stakes (2017)
  • 1er Handicap Stakes (2017)
  • 1er Eve Trakway EBF Stallions Maiden Stakes (2016)
  • 2ème Handicap Stakes (2016)
  • 2ème Maiden Stakes (2016)
  • 2ème EBF Stallions Maiden Stakes (2016)
  • 4ème British Stallion Studs EBF Maiden Stakes (2016)
COLIBRI (2014) m. Gagnant HIGH DAYS HENNESSY
  • 1er British Stallion Studs EBF Maiden Stakes (2016)
  • 3ème Handicap Stakes (2017)
  • 4ème Handicap Stakes (2017)
  • 4ème Esher Cup Handicap Stakes (2017)
  • 4ème Maiden Stakes (2016)
CONSIDERED OPINION (2014) f. Gagnante FOREST CROWN ROYAL APPLAUSE
  • 1er Maiden Fillies Stakes (2017)
  • 2ème Maiden Fillies' Stakes (2017)
  • 2ème Maiden Fillies Stakes (2016)
DREAM CHOICE (2008) h. Gagnant PATOU COVETOUS
  • 1er Liquor Legends H'cap (2013)
LADY ATHENA (2015) f. Gagnante MONBLUE MONSUN
  • 1er Prix Jean-Louis Fosset (2017)
MAID TO REMEMBER (2014) f. Gagnante MAID TO BELIEVE GALILEO
  • 1er Maiden Fillies' Stakes (2017)
MATAAJIR (2008) h. Gagnant HAMASAH IRISH RIVER
  • 1er Ladbrokes Mobile H'cap Stks (2014)
  • 4ème Download the Ladbrokes App H'cap Stks (2013)
  • 4ème Ladbrokes Wishes Paula Wilson Happy 50th H'cap Stk (2013)
NIGHT GARDEN (2009) f. Gagnante WILD QUEEN LOUP SAUVAGE
  • 1er Prix Respe (2011)
NORMANDIE (2014) f. Gagnante NINAS RAINBOW RAINBOW QUEST
  • 1er Prix Banshee (2016)
  • 2ème Prix Soya (2016)
  • 4ème Prix des Marettes (2016)
PATROLMAN (2008) h. Gagnant PHANTOM CREEK MR PROSPECTOR
  • 1er Mid-term Madness at Dundalk Stadium H'cap (2014)
  • 2ème Family Funday Sunday 7th September at Dundalk Stad (2014)
  • 4ème Iradio Race Night Cooper O'carroll Capalls H'cap (2014)
PIVOINE (2014) m. Gagnant FLEUR DE CACTUS MONTJEU
  • 1er Coopers Marquees Class Stakes (2017)
  • 1er British Stallion Studs Ebf Maiden Stakes (2016)
  • 3ème Ebf Stallions Maiden Stakes (2016)
  • 4ème Handicap Stakes (2017)
PLAGE DEPAMPELONNE (2014) f. Gagnante ARABESCATTA MONSUN
  • 1er Handicap Stakes (2017)
  • 2ème Handicap Stakes (2017)
  • 2ème Maiden Fillies' Stakes (2017)
REFLECTANCE (2009) m. Gagnant LADY CAPEL LAST TYCOON
  • 1er T & J Whitehouse H'cap (2012)
SAND FOX (2014) m. Gagnant SANDY GIRL FOOTSTEPSINTHESAND
  • 1er Prix de Juigné (2017)
  • 4ème Prix Samourai (2017)
TIME'S ARROW (2014) m. Gagnant GILT EDGE GIRL MONSIEUR BOND
  • 1er Prix de Seranon (2018)
  • 4ème Prix Chapeau Rouge (2017)
  • 1er Prix du Paddock (2017)
  • 1er Maiden Stakes (2017)
  • 2ème Maiden Stakes (2017)
  • 2ème Maiden Stakes (2017)
  • 2ème Maiden Stakes (2017)
VADASHAN (2009) m. Gagnant VADSALINA SAGACITY
  • 1er Electrical Maintenance Ltd Maiden H'cap (2013)
  • 1er Electrical Maintenance Ltd Maiden H'cap (2013)
  • 1er 3YO C&G Maiden Trial (2013)
VALCARTIER (2014) m. Gagnant VADAWINA UNFUWAIN
  • 1er Maiden Stakes (2017)
  • 2ème Handicap Stakes (2017)
  • 3ème Handicap Stakes (2017)
WELOOF (2014) m. Gagnant PEINTED SONG UNBRIDLED'S SONG
  • 1er 32red Casino Mdn Stks (2017)
  • 4ème Handicap Stakes (Div 1) (2017)
ALAHIDA (2014) f. Placée ALANZA DUBAI DESTINATION
  • 2ème Listowel Track Stakes (2017)
  • 4ème Irish Stallion Farms Ebf Stakes (2017)
APPALACHIAN SPRING (2014) m. Placé ALPENSINFONIE MONTJEU
  • 3ème Prix des Ventes Osarus (2017)
  • 2ème Prix des Jardins d'Eole (2017)
  • 2ème Prix de l'Orbiquet (2017)
BRISCOLA (2015) f. Placée LA CONCORDE SADLER'S WELLS
  • 2ème Novice Stakes (Div 2) (2018)
  • 2ème Ebf Fillies' Novice (2017)
  • 2ème British Stallion Studs Ebf Fillies' Novice Stakes (2017)
CRECERELLE (2015) m. Placé SENSE OF PURPOSE GALILEO
  • 2ème Ebf Stakes (2017)
DEEP INSIDE (2014) f. Placée WELL SPOKEN SADLER'S WELLS
  • 2ème Prix de la Reine Blanche (2016)
FLAMING MARVEL (2014) h. Placé FLAME OF HESTIA GIANT'S CAUSEWAY
  • 2ème Maiden Stakes (2016)
  • 3ème Maiden Stakes (2017)
  • 3ème Maiden Stakes (2016)
GIENAH (2014) f. Placée ZARAKIYSHA KENDOR
  • 2ème Maiden Race (2017)
LA PELEGRINA (2008) f. Placée FOREST PEARL WOODMAN
  • 2ème Prix du Boischaut (2011)
MANATIYA (2015) f. Placée MAKANA DALAKHANI
  • 2ème Prix de la Toussaint (2017)
MY ROSIE (2014) f. Placée MY BRANCH DISTANT RELATIVE
  • 2ème 32red Mdn F. Stks (2017)
PALAVAS (2015) h. Placé PEINTED SONG UNBRIDLED'S SONG
  • 2ème Prix Lucien et Marcel Cremieux (2018)
  • 4ème Prix du Petit Rhône (2017)
PINK PAINT (2014) f. Placée PEINTURE ROSE STORM CAT
  • 2ème Prix Banshee (2016)
  • 4ème Prix Kantar (2016)
REDOUTE STAR (2006) h. Placé SIGNIFICANT MOMENT BLETCHINGLY
  • 2ème Norfolk Chamber of Commerce App'ce H'cap Stks (2013)
SAY TO ME (2015) f. Placée ZAMID NAMID
  • 2ème Prix Barquette (2017)
SEVENNA STAR (2015) m. Placé SEVENNA GALILEO
  • 2ème Ebf Novice Stakes (2017)
  • 3ème Maiden Stakes (2017)
VERITY (2014) f. Placée VIRTUOUS EXIT TO NOWHERE
  • 2ème Maiden Fillies' Stakes (2017)
  • 4ème Breeders Backing Racing Ebf Mdn Stakes (Div 1) (2017)
AURELIEN (2014) h. Placé ALKANIA DALAKHANI
  • 3ème Prix Grandier (2017)
  • 4ème Prix de la Croix Blanche (2017)
BUFFALO TRACE (2012) m. Placé LA VEINE DIESIS
  • 3ème Prix Jacques Firino (2014)
DANCETERIA (2015) m. Placé BAL DE LA ROSE CADEAUX GENEREUX
  • 3ème British Ebf Novice Stakes (Div 1) (2017)
  • 4ème Maiden Stakes (2017)
HARD TALK (2014) m. Placé SOFT ICE KINGMAMBO
  • 4ème Prix Vision d'Etat (2016)
  • 3ème Prix des Jardins d'Eole (2017)
MAELIA (2014) f. Placée MANTILLA GONE WEST
  • 3ème Prix Denis Charbonnel (2017)
  • 3ème Prix la Grace Dieu (2016)
  • 3ème Prix Didier Vezia (2016)
NAURU (2008) f. Placée ISLAND BABE KINGMAMBO
  • 3ème Prix Geoffroy d'Andigne (2011)
  • 3ème Prix de la Foret d'Araize (2011)
BROTHER RALPH (2015) m. Placé FUSION CAPE CROSS
  • 4ème Ebf Novice Stakes (Div 2) (2017)
SULTAH (2008) f. Placée JUDHOOR ALHAARTH
  • 4ème Betdaq.com Mdn Stks (2010)
WOOD AVENS (2014) f. Placée BORDER BLOOM SELKIRK
  • 4ème Prix La Koumia (2016)
Les performances et pedigrees sont fournis par France Galop, le Jockey Club USA et Weatherbys Group Limited.